HDD Çıktıktan Sonra Windows Açılmıyor

• Konuyu başlatan KPU
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 2
  • Görüntüleme 1B

KPU

Hectopat
Daha fazla  
Sistemimde SSD ve HDD olmak üzere iki tip harddisk bulunmaktaydı. HDD yi çıkardıktan sonra beni BIOS ekranına atmaya başladı. İşletim sistemini SSD'ye kurmuştum hatta emin olmak adına farklı bir cihaza bağlayıp Windows yazılımının içinde olduğunu teyit ettim. Boot ayarlarında 1. seçenekteki disk de SSD gözüküyor ama ne yazık ki daha önceden açılan Windows şuan açılmıyor. Windows 10 kullanıyorum. Sebebi sizce nedir?

Sistemimim: ASUS Z170 Pro Gaming, ASUS Rog GTX 1070, Intel Skylake i7 6700k, Gskill Ripjaws 2800mhz(8x2), Corsair Force LE 240 GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Buyuk ihtimalle HDD'deki ve SSD'deki Windows yapilari farkli, anakartin da UEFI veya BIOS modunda ise diger moda almak sorunu cozecektir.

Ornek veriyorum HDD'de UEFI Windows 10 vardi sen SSD'ye BIOS(Legacy) Windows 10 kurdun, anakartin boot esnasinda UEFI sistem aradigi icin goremiyor ve BIOS ekranina atiyor; ya da tam tersi.

İlginiz için çok teşekkür ederim lakin HDD de windows yüklü değil idi windows zaten SSD de idi sorun tamamiyle icinde windows olmayan harddiski(HDD'yi) sökünce başladı.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı