HDD çok sesli çalışıyor

Kendi diskinizi bir başkasına niye veriyorsunuz onu anlamadım. Verileriniz alıp bozup vermiş olabilirler. Sistem açıldıktan sonra diski takın. Görünüyor mu yoksa sistemi donduruyor mu diye bakın.

Eski sitemimin anakart ve işlemcisini sattım. Harddiski verdiğim kişi ise bana kendisini bilgisayar mühendisi olarak tanıtıp "sen bana bunları ver ben bir şey çıkartırım" dedi. Pek inanmadım ama eğer yapsaydı baya iyi olacaktı. Beceremedi :D.

Sonra fark ettim ki format bile atamıyor, ver dedim ben yaparım. tamam dedi ancak 4 ay oldu anca verdi. Vermesinin sebebi dayısının baya kızması ve benim göz korkutmak için onun iş yerinden aldığı diski almam oldu. Ayrıca eğer bozuksa çalışırken takmak sisteme zarar vermez mi?

Abimi arayıp sordum, eğer böyle takarsan anakartı yakabilirsin dedi.
Kafanın ani ve kontrolsüz hareketi elektrik oluşturabilir ama bu anakarta etki edecek derecede değil. Bilgisayarı çalıştırmaktan ziyade eğer verileriniz önemliyse diski çalıştırmayın. Çizilebilir.

Anakartı yakacak pek bir güç yok yanlış bilgi. Ama o HDD kesinlikle değiştirilmesi gerekiyor.

Kendisi ve kuzenimde de benim gibi harddisk mağduru. Kuzenim bilgisayar çalışıyorken diski takmaya çalışıp diski yaktı.

Vermez. Sistemde takılıyken diski aniden çıkarmak diske zarar verebilir.

Denemeyeceğim. Elimde zaten bozulduğuna dair kanıt var. Kendisinin üstüne gidip yeni bir hdd vermesini isteyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı