HDD CrystalDiskMark test sonuçları nasıl?

Semihh35

Hectopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
250 GB 5400 RPM HDD
Anakart
P5GC-MX/1333 anakart
SATA 2 ve 3 ile test ettim HDD 5200 RPM laptop HDD'si ama masaüstünde 4 senedir kullanıyorum.

SATA 2

sata 2.PNG

SATA 3

Sata 3.PNG

Performans vasatın üstü gibi duruyor. Bad sector ve sağlık testi de önemli. Bad sector testi için HD Tune kullanabilirsin. Sağlık durumuna bakmak için CrystalDiskInfo, HDD Sentinel.

Performans vasatın üstü gibi duruyor. Bad sector ve sağlık testi de önemli. Bad sector testi için HD Tune kullanabilirsin. Sağlık durumuna bakmak için CrystalDiskInfo, HDD Sentinel.

Sizce SATA 3 mü yoksa 4 mü kullanmalıyım şu anda SATA 3'te kullanıyorum yalnız testlerde SATA 3 SATA 4'ten daha iyi gibi duruyor.

Bence kötü. Şu anda Bed Sector'dan berbat şekilde sorunlu çalışan 250 Gb HDD'mi Regenerator ile bir nebze kurtarmaya çalışıyorum, o bu haliyle testlerde 80-90 arası veriyor. Bence sen de bunun içine önemli verilerini yükleme ne olur ne olmaz.

Bence kötü. Şu anda bed Sector'dan berbat şekilde sorunlu çalışan 250 GB HDD'mi Regenerator ile bir nebze kurtarmaya çalışıyorum, o bu haliyle testlerde 80-90 arası veriyor. Bence sen de bunun içine önemli verilerini yükleme ne olur ne olmaz.

Önemli verileri flash bellekte tutuyoruz hocam zaten yeni bir SSD alacağım.

CrystalDiskInfo sonuçlarım bu şekilde.
Ekran Alıntısı.PNG

Disk eski olduğu için hızı normal sayılır. Programın yeni sürümü ile tekrar yaparsanız daha doğru hızlar görebiliriz.
Diskin 78 derece sıcaklığa çıktığını gördüm. Sıcak çalışması diskin yavaşlamasına ve daha hızlı bozulmasına sebep olur.

Geri
Yukarı