HDD Değerleri Nasıl?

Diskin yüzeyinde bozuk olabilecek 216 ve doğrulanamayan 216 sektör ve 4 veri aktarım hatası var. Bu sektörler low level format sonrası düzelir ama diğer hata için kablo değiştirin.
Laptop için kablo önerir misiniz? Low level format atmayı düşünüyorum ama şu anda köyde olduğum için internet erişimim az.

Erase kısmı ile değil siz ilk önce uzun format atın. Bu değerler azalmıyorsa low level format atınız tabi bunun için ikinci bir diske daha ihtiyacın var ve Windows ortamında erase yapamazsınız. Laptop için kablo bilmiyorum bu sorunlardan bile olabilir. Bu değerlerin azalması için bekleyebilirsiniz ama bekleme zamanı geçmiş bu değerler artmaya devam edecektir o yüzden uzun format ya da low level atmanızı söylüyorum. Kasmaması için Windows 8.1 i deneyebilirsiniz.

1599669763888.png

Bu kısım ne işe yarıyor peki?

Bu kısımda low level format işi görüyor yazma verisini de seçebiliyorsunuz. Ama denemedim o yüzden önermiyorum şuan.

Hayır bu programa güvenilmez kendi kafasına göre belirliyor sağlığını diskin. Hani kubuntu kurcaktınız? Yoksa tekrar mı Windows 10 formatladınız? HD Tune den paylaşcaktınız.

Geri
Yukarı