HDD Değerleri Nasıl?

Format atmadan şu an herhangi bir programın bilgilerini atmanıza gerek yok bu değerler çok oynamaz yerinden eğer oynarsa atarsınız düşüş veya artış olursa.

5 yıldır aktif olarak kullandığım HDD içerisinde 1 adet Bad Sector (C5 Current Pending Sector) vardı ve konu açmıştım. Low Level Format atarak şimdilik sorunu çözdüm. Hemde 100-120 Mb gibi yazma hızından 140-150 Mb hızlarına çıktı. Açtığım konuyu paylaşıyorum.

@Assecreed hocama yardımlarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Eminim sizin sorununuza da elinden geldiği kadar yardımcı olacaktır.

Bu arkadaşın değerleri daha fazla olduğu için aralarından bazı sektörler gerçekten bozuk olabilir ve reallocated sector count artabilir. Low level format için arkadaşın 2 diske ihtiyacı var eğer varsa yapabilir. Benim diskimde de C5 Current Pending Sector Count 1 ama low level format atma ihtiyacı duymuyorum böyle değerler çok az olunca kendiliğinden geçebiliyor. Eskiden bu değer 58 e kadar çıkmıştı.

Bu arkadaşın değerleri daha fazla olduğu için aralarından bazı sektörler gerçekten bozuk olabilir ve reallocated sector count artabilir. Low level format için arkadaşın 2 diske ihtiyacı var eğer varsa yapabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ben şu videodan yararlanarak yapmıştım USB yardımı ile. Bilgisayar içerisinde sadece tek disk vardı 1 adet Bad Sector olan.
Benim diskimde de C5 Current Pending Sector Count 1 ama low level format atma ihtiyacı duymuyorum böyle değerler çok az olunca kendiliğinden geçebiliyor. Eskiden bu değer 58 e kadar çıkmıştı.
Hocam aslında bende o Bad Sector hatasının geçmesinden ziyade okuma yazma hızı eskisine göre artış göstermesine daha çok sevindim. Hem okuma yazma hızı düşüktü hemde Bad Sector olunca diskten neredeyse tamamen vazgeçip yeni HDD aramaya başlamıştım. Low level format ile geçeceğine inanmıyordum. Fakat sizinde tavsiyeniz ile low level format atınca hem Bad Sector gitti hem de okuma yazma hızı eskisine göre arttı. Tekrardan Bad Sector çıkasıya kadar ve okuma yazma hızı iyice düşesiye kadar da kullanmayı düşünüyorum artık.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı