Çözüldü Laptop işlemci değişimi sonrası açılmıyor

• Konuyu başlatan Aze
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 498
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Aze

Hectopat
Selam. Dün gece dizüstü bilgisayarımın işlemcisini Core 2 Duo T6400 yerine Core 2 Extreme QX9300 taktım. Bilgisayarın güç tuşuna bastıktan sonra 5 saniye sonra kapanıyor ve tekrar açılıyor. Açıldıktan sonra ışıklar yanıyor, fan dönüyor fakat Satellite logosu gözükmüyor ve ekrana görüntü gelmiyor. İşlemcinin bazı pinlerini izole ettim yine sonuç aynı. Sorun nereden kaynaklanıyor ve ne yapabilirim?

Dosya Ekleri

• 20230209_202459.jpg
    20230209_202459.jpg
    274,3 KB · Görüntüleme: 49
Selam. Dün gece dizüstü bilgisayarımın işlemcisini Core 2 Duo T6400 yerine Core 2 Extreme QX9300 taktım. Bilgisayarın güç tuşuna bastıktan sonra 5 saniye sonra kapanıyor ve tekrar açılıyor. Açıldıktan sonra ışıklar yanıyor, fan dönüyor fakat Satellite logosu gözükmüyor ve ekrana görüntü gelmiyor. İşlemcinin bazı pinlerini izole ettim yine sonuç aynı. Sorun nereden kaynaklanıyor ve ne yapabilirim?
Cihazın modeli nedir?

Toshiba Satellite P305-S8915

Çipset destekliyor. BIOS'tan sıkıntı olduğunu düşünüyorum. BIOS'a ne yapılabilir?

Eski işlemciyi takıp BIOS güncellemelisin en son 2016 da BIOS güncellemesi almış yanılmıyorsam.
Ya da USB'ye BIOS'u yazdırıp doğru USB portuna takman kaydıyla da güncelleme yapabilirsin.

Geri
Yukarı