Çözüldü HDD donuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

hajer

Femtopat
Daha fazla  
İyi günler arkadaşlar, bazen PC açılırken HDD'den tık diye ses geliyor ve PC siyah yükleme ekranında kalıyor. HDD'den sürekli ses geliyor, PC açılmıyor. Açılsa bile HDD'den bir dosya açarken HDD sürekli donuyor, içinden ses geliyor. Buna çare olarak anakarttan HDD girişini değiştirdiğimde de düzeliyor. Bu durum 2 günde bir hep tekrar ediyor. Sebebi ne olabilir sizce? HDD'yi 2 kez garantiye yolladığımda sorun bulunamadı dediler. HD Tune'den tarama yapamıyorum, donuyor sürekli.

İyi günler arkadaşlar, bazen PC açılırken HDD'den tık diye ses geliyor ve PC siyah yükleme ekranında kalıyor. HDD'den sürekli ses geliyor, PC açılmıyor. Açılsa bile HDD'den bir dosya açarken HDD sürekli donuyor, içinden ses geliyor. Buna çare olarak anakarttan HDD girişini değiştirdiğimde de düzeliyor. Bu durum 2 günde bir hep tekrar ediyor. Sebebi ne olabilir sizce? HDD'yi 2 kez garantiye yolladığımda sorun bulunamadı dediler. HD Tune'den tarama yapamıyorum, donuyor sürekli.
HDD içindeki disk veya disk okuyucu bozulmuş olabilir.

@Assecreed hocam gelin bir HDD söz konusu. Badsector taraması yapın.

HD sentinel ile dene. PC ve HDD arasındaki hataları hemen buluyor disk yüzeyini hızlıca tarayıp genelleme yapıyor.

O programdan SMART sekmesini paylaşınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Diskte bir sorun gözükmüyor. HDD'in SATA ve güç kablosunu değiştiriniz.

Diskte bir sorun gözükmüyor. HDD'in SATA ve güç kablosunu değiştiriniz.
hocam sata kablosunu değiştim 2 gün sonunda yine aynı sorun oluştu güç kablosu için ssde var pcemde 2 li mi almam gerekiyor ayrıca bios pili ile ilgisi olabilir mi

Sistemde SSD varsa HDD için değişim isteyin ya da yeni bir HDD alın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı