HDD dosya sistemi RAW'a döndü

Bozkurt58

Centipat
Daha fazla  
İçinde önemli resimlerin olduğu bir HDD vardı geçen gün çıkarttığımda RAW hatası verdi ve herhangi bir biçimlendirme ve test yapmadı.
Bugün içini açtım ve plaklar sağlamdı (iz falan yoktu) ancak okuyucu sıkışmış gibiydi hareket etmiyordu. Sizce okuyucu sıkışması olabilir mi? Disk düzeltilebilir mi?

İçinde önemli resimlerin olduğu bir HDD vardı geçen gün çıkarttığımda RAW hatası verdi ve herhangi bir biçimlendirme ve test yapmadı.
Bugün içini açtım ve plaklar sağlamdı (iz falan yoktu) ancak okuyucu sıkışmış gibiydi hareket etmiyordu. Sizce okuyucu sıkışması olabilir mi? Disk düzeltilebilir mi?
Actiysaniz gecmis olsun. Profosyonel bjr veri kurtarma firmasina vermeniz gerekirdi diski. Suan verseniz bile ya cok para isterler, yada kurtaramazlar.

Actiysaniz gecmis olsun. Profesyonel bjr veri kurtarma firmasina vermeniz gerekirdi diski. Şu an verseniz bile ya cok para isterler, ya da kurtaramazlar.

Bende elektrik elektronik alanında bilgiliyim ne yapılıp ne yapîlmayacağını az çok biliyorum dikkat ettim.

Artı -2 Eksi
Bende elektrik elektronik alanında bilgiliyim ne yapılıp ne yapîlmayacağını az çok biliyorum dikkat ettim.
Disk bir kere hava almis. Olan olmus yani. "Cok" bilgili oldugunuz diski acmanizdan belli oluyor. Oyle toz kondurmamak ile olmuyor. Hava almamasi gerek diskin icinin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videodaki adamlar bosuna oyle ozel ortmalarda acmiyorlar diski.

Diski acmasaydin su yontemler belki isine yarardi;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Arkadaş haklı diskin içine toz değmemesi gerekli diye biliyorum. Diski toplayıp bilgisayarda CMD üzerinden convert GPT yapmayı deneyebilirsiniz. Ben öyle çözmüştüm bu sorunu.(verileriniz kaybolacaktır.)

Geri
Yukarı