HDD ile Windows 8.1 vs 10

T.momentum61

Picopat
Yer
Taşkent Siti
Merhaba dostlar. Eski HDD'mi laptopuma kutusuyla bağlayacağım. Windows'u HDD'ye, oyunları SSD'ye kurmak istediğimden bağladığımda format atacağım. Sizce Win 8.1'den devam mı edeyim, yoksa Win 10'a mı formatlayayım?

Riot Vanguard

Picopat
Makaleler
1
Yer
Ricardo Milos ile UGotThat dinliyor
Oyun oynayacaksanız Windows 10 daha iyi performans verir.

Baş-ül Adam

Decapat
Makaleler
2
Yer
Black Mesa
8.1 devam et. Eğer Windows 10'a geçeceksen 1151 veya LTSC geç. Ayrıca SSD varsa niye ona kurmuyorsun. Normal olan önce SSD'ye Windows kurulması. Çok oynayacağın oyunların SSD'ye, diğer oyunların da HDD'ye kurulmasıdır.

PashaReyiz

Decapat
Makaleler
1
Yer
Dünyanın diğer ucu
Neden Windows'u SSD'ye kurmuyorsunuz eski laptop hardiskleri kanser etmekte.

Cyper_HUB

Centipat
Makaleler
1
Yer
Angaranın Bağları
Merhaba dostlar. Eski HDD'mi laptopuma kutusuyla bağlayacağım. Windows'u HDD'ye, oyunları SSD'ye kurmak istediğimden bağladığımda format atacağım. Sizce Win 8.1'den devam mı edeyim, yoksa Win 10'a mı formatlayayım?

Dostum öncelikle HDD kullanıyorum ve 7 -8, 1 ve 10 denedim 2-3 hafta tek tek en stabil ve az RAM yiyeni Windows 8.1

Bu arada Windows HDD'ye kurulmaz sakın öyle bir hataya düşme SSD 120GB bile olsa Windows SSD'ye kurulur.

mertpivvo

Decapat
Makaleler
4
Yer
türki smilasyonu
Oyun oynayacaksan eski sistemde windows 10 daha iyi oyun performansı vermez. Yeni nesil ekran kartları için geçerli bir durum bu. DDR2 sistemimde uzun süreler windows 7 kullanan ve windows 10'u da 2 sene kullanan biri olarak windows 8.1 yağ gibi aktığını söyleyebilirim. Hız olarak net windows 8.1 Home veya Pro kullanabilirsin.

Riot Vanguard

Picopat
Makaleler
1
Yer
Oyun oynayacaksan eski sistemde windows 10 daha iyi oyun performansı vermez. Yeni nesil ekran kartları için geçerli bir durum bu. DDR2 sistemimde uzun süreler windows 7 kullanan ve windows 10'u da 2 sene kullanan biri olarak windows 8.1 yağ gibi aktığını söyleyebilirim. Hız olarak net windows 8.1 Home veya Pro kullanabilirsin.
Eski sistem olduğu nerden çıktı?

Cyper_HUB

Centipat
Makaleler
1
Yer
Angaranın Bağları
KS
T.momentum61

T.momentum61

Picopat
Yer
Taşkent Siti
Anladım. Daha iyisi gelene kadar Win8.1 ile devam edeceğiz demek ki. Ve SSD'ye kurmalıyım. Oyunları da SSD'ye koyup farklı dosyaları HDD'ye aktarabilirim. Teşekkürler hepinize.

Riot Vanguard

Picopat
Makaleler
1
Yer

Yeni konular

Yukarı