HDD ışığının sürekli yanması ve Windows'un kurulmaması

Denizinium

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, ben üniversite öğrencisiyim. Odamda kullandığım Casper laptopum bugün arızalandı. HDD ışığım sürekli yanıyor, sebebini bilmiyorum fakat köpeğim laptopu yere düşürdü. Bilgisayar kitlendi ardından power tuşundan kapattığımda bir daha yanıt alamadım. Önemli dosyalarımı harici harddiskimde depoladığım için tekrardan W10 kurdum. Bu sefer W10 yükleniş ekranında kaldı. Eğer bu donanımla ilgili bir sorunsa nasıl düzeltebilirim? Veya maliyeti ne kadar olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki fiziksel olarak arızalı olduğunu nasıl anlarım? Daha HDD kısmını açıp bakmadım bile.

Az önce harddiski çıkarıp arkadaşımın bilgisayarında denedik. Arkadaşımın bilgisayarı kurduğum Windows 10'la açıldı. Fakat HDD'yi benim laptopuma taktığımda Windows 10 yükleme ekranında kalıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki fiziksel olarak arızalı olduğunu nasıl anlarım? Daha HDD kısmını açıp bakmadım bile.

Az önce harddiski çıkarıp arkadaşımın bilgisayarında denedik. Arkadaşımın bilgisayarı kurduğum Windows 10'la açıldı. Fakat HDD'yi benim laptopuma taktığımda Windows 10 yükleme ekranında kalıyor.
Memtest 86 ile bellekleri test et düştüğünde ilk bozulan Hdd olur. O yüzden emin konuştum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaşının bilgisayarında HDD'ye HD Tune Pro testi yapıp sonuçlarını bize bildir.
Ayrıca kendi bilgisayarına Memtest 86+ testi yap. Zaten Windows'dan bağımsız çalışıyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı