HDD Kendiliğinden Güç Kesiyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Emrnabgc

Hectopat
Son zamanlarda sistem üzerinde kullandığım (tek) 1TB lik Toshiba'nın 7200RPM HDD'si en ufak sarsıntıda tık sesi çıkarıp, tekrar dönmeye başlıyor. Bazen bu döngüye giriyor ve bilgisayar tamamen donuyor kasaya vurunca HDD sıkıntısız bi şekilde dönmeye devam ediyor. Sorun HDD'de mi? Yoksa HDD güç kablosunda temassızlık mı var?

Son düzenleme:
HDD ler çok hassas oldukları için hemen arıza çıkarabiliyorlar vurmasan da açıp bir tozunu falan alsan daha iyi olmaz mıydı yazık değil mi HDD ye :D
dediği çok doğru çalışırken ufak bi oynamada bile hasar alıyor bence para biriktirmeye başla şimdiden :d

Bu parçalar hassas parçalar hocam öyle vurunca düzelmez. Şöyle düşünebilirsin sen bir sistemin hafıza olarak kullandığı bir parçasın kafana vurulunca birşeyler unutabilirsin ve sistemi normal olarak çalıştıramazsın sen bildiğin bilgisiyar hafızasına vuruyorsun hoş birşey değil bu :).

Bu parçalar hassas parçalar hocam öyle vurunca düzelmez. Şöyle düşünebilirsin sen bir sistemin hafıza olarak kullandığı bir parçasın kafana vurulunca birşeyler unutabilirsin ve sistemi normal olarak çalıştıramazsın sen bildiğin bilgisiyar hafızasına vuruyorsun hoş birşey değil bu :).
Eskiden ben de vururdum da yani artık yıl olmuş 2019 vurmayın pcye artık.

HDD mekanik parçalar ile dolu, siz gidip kasanın sallanacağı noktaya koyarsanız veya bir nedenle bu olursa haliyle oda kendini korumaya alıyor.
Duruma el atmazsanız 1 TB HDD için şimdiden H.O diyorum.

HDD mekanik parçalar ile dolu, siz gidip kasanın sallanacağı noktaya koyarsanız veya bir nedenle bu olursa haliyle oda kendini korumaya alıyor.
Duruma el atmazsanız 1 TB HDD için şimdiden H.O diyorum.
HDD slotlarından başka nereye koyabilirim?

Sorunu çözdüm, HDD'nin kasaya tutunan vidaları gevşemiş. Bir de hava girişini engellemesin diye kabloları hep etrafına sokmuşum. HDD'yi boş bi slot'a koydum vidalarını da iyice sıktım. 1 saattir tık yok.
Konu kilitlenebilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı