HDD kendiliğinden kayboluyor

monaaaa

Zeptopat
Daha fazla  
RAM
16 GB
SSD veya HDD modeli
Kingston SSD Segate HDD
Ekran kartı
GTX 1060 3GB
İşlemci
i5-3470
Merhaba, aylardır bu Allah'ın belasıyla uğraşıyorum fırlatıp camdan atmam an meselesi. Öncelikle Windows'um hard diske kurulu olduğu için bu gidip gelmelerde mavi ekranı şak diye karşıma çıkarıyordu. 4 5 dakikada 1, gittim Kingston SSD aldım Windows'u kurdum daha sonra 1TB'lık Seagate hard disk aldım dedim aynı sıkıntı olmaz kökten çözerim çözülmedi. Kabloya 50 lira para verdim dedim kablodandır güç motoru ve hard diskin anakarta giden kablolarını değiştirdim yine aynı sorun. "birçok kez formatlamayı denedim" yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hard diskin sağlık raporunu atabilir misiniz?
HD Tune ile badsector yapın. CrystalDiskMark ile de disk durumuna bakalım ona göre yol alalım.
Bir de dediğiniz anakarttan HDD'ye giden kablo ise 50 TL vererek sizi mağdur etmişler. O kablo o kadar etmez.

Eğer yeni HDD ve kabloya rağmen devam ediyorsa Anakarttaki Sata portlarında sorun olabilir, veya sata portlarında oralada bir component zarar görmüş veya bozulmuşta olabilir.

Artı -1 Eksi
HDD sağlığı ne durumda, ne zaman aldınız?

Yeni 1 ay en fazla.

Hard diskin sağlık raporunu atabilir misiniz?
HD Tune ile badsector yapın. CrystalDiskMark ile de disk durumuna bakalım ona göre yol alalım.
Bir de dediğiniz anakarttan HDD'ye giden kablo ise 50 TL vererek sizi mağdur etmişler. O kablo o kadar etmez.

Clipboard information:
HD Tune: ST1000DM010-2EP1 error scan.
Scanned data: 953488 MB.
Damaged blocks: 99.3 %
Elapsed time: 0:51
Yaklaşık bir iki saat önce kadar oyun açmaya çalıştığımda gerçekten dozunu kaçırdı, direkt attı oyundan ve bayağı bir oyunumu corruptladı Steam'den 4 5 defa oyun dosylarının bütünlüğünü doğrula demeden açamadım oyunları...

Eğer yeni HDD ve kabloya rağmen devam ediyorsa anakarttaki SATA portlarında sorun olabilir, veya SATA portlarında oralada bir component zarar görmüş veya bozulmuşta olabilir.

SATA değiştirmeyi denedim yine aynı halt gerçekten. (edit kablonun girdiği sata slotundan çıkarıp başka bir slota taktım)

Dosya Ekleri

• hdtunee.png
    hdtunee.png
    13,4 KB · Görüntüleme: 29
  • crystaldiskmarkss.png
    crystaldiskmarkss.png
    20,3 KB · Görüntüleme: 31
HDD'nin helvasını yiyebilirsiniz hocam ölmüş.
Bu arada LLF öneren olursa şimdilik yapmayın. Aldığınız yer ile iletişime geçiniz. Durumu izah edin yenisi göndermez ise THH yolu gözükür.

Son düzenleme:
HDD'nin helvasını yiyebilirsiniz hocam ölmüş.
Bu arada LLF öneren olursa şimdilik yapmayın. Aldığınız yer ile iletişime geçiniz. Durumu izah edin yenisi göndermez ise THH yolu gözükür.

Peki hocam ben bunun bir daha olmasını nasıl engelliyicem veya bunun sebebi nedir çünkü aynısı olacak yenisini aldığımda.

Geri
Yukarı