HDD montajı nasıl yapılmalı?

upe

Decapat
Arkadaslar bugun harddiskim geldi ve montaj için kasami açtım, fakat acikcasi genelde ray tarzi oluyor harddisk montajlari, fakat kasada ray aparati yok(ben gormedim) ve bu sekilde sadece sag tarafta vida delikleri var. Sadece sag taraftan vidalarsam da saglam durmuyor. Hatta yamuk duruyor. Sizce ne yapmaliyim? Kasa modeli Aerocool shard. 3.5 HDD takmak istiyorum. Benim fikrim bana aparati gondermediler, yoksa aparatsiz ikinci gorseldeki gibi yamuk duruyor.
Tesekkurler.
Ek olarak kizak alsam uyumlu olacak midir benim kasa ile?

Dosya Ekleri

• 16054567445021484481608.jpg
    16054567445021484481608.jpg
    187,3 KB · Görüntüleme: 50
  • 1605456912724913790511.jpg
    1605456912724913790511.jpg
    253 KB · Görüntüleme: 55
Son düzenleyen: Moderatör:
HDD'nin yan kısmında vida yeri olmalı. O vida yerlerinden vidalayıp montajı yapın.
Hddnin yaninda vida delikleri var her iki tarafinda da var ama sorun su, görsellerde gorunuyor, sag tarafta vida delikleri varken solda yok ve hddyi bu sekilde yerlestirdigimde de yamuk duruyor. Garip. Aksilik ya youtubedan bir suru video izledim herkes montaj kisminda hdd montaji kismini ya atlamis ya da 2.5 inc hdd takmislar ssd yerine :D.
Yani hddyi koyacagim yerde sadece sag tarafta delikler var.

Hddnin yaninda vida delikleri var her iki tarafinda da var ama sorun su, görsellerde gorunuyor, sag tarafta vida delikleri varken solda yok ve hddyi bu sekilde yerlestirdigimde de yamuk duruyor. Garip. Aksilik ya youtubedan bir suru video izledim herkes montaj kisminda hdd montaji kismini ya atlamis ya da 2.5 inc hdd takmislar ssd yerine :D.
Yani hddyi koyacagim yerde sadece sag tarafta delikler var.
Bende aynı sorunu yaşıyorum çözebildiniz mi?

Bende aynı sorunu yaşıyorum çözebildiniz mi?
Valla hocam taktim oyle diski, eni vici vokki duruyor :D Suana kadar farkettigim bir sikinti olmadi ama yine de siz en azindan altina takoz tarzi bir sey koyup ustune de titresimi azaltmak icin ince silikon vb bi maddeyle daha saglam kaymaz bir yuzey olusturabilirsiniz. Acikcasi ben hddyi ucuza aldigim icin biraz ugrasmadim ama yakinda bi el atmayi düşünüyorum. Sonucta mekanik disk, kasaya bir darbe gelir çarpar duser yamulur falan, sıkıntı. Tabi bu benim gorusum, siz yine de daha iyi bir cozum arastirin, cok tecrubeli degilim donanim islerinde :) Bu arada cidden nasil boyle bir hdd yuvasi olabilir hala aklim almıyor.

Geri
Yukarı