Lenovo laptoptan traktör gibi ses çıkarıyor

alicannnn

Centipat
Merhaba arkadaşlar.
Birkaç gün önce ikinci el bir Lenovo laptop aldık deneme amaçlı, henüz ücret vermedik tanıdık olunca, test etmek istedik belirli bir süre. Konuya gelelim, i7 Intel 4 nesil, 8 GB RAM, 250 bilmem kaç SSD var. İçinde gerekli Driver'ları yükledim, eksik yok ama bu sabah abim kalkıp açınca inanılmaz yüksek derecede (cızırtı değil) 3-4 dakikalık eski kasa bilgisayarların ilk açılışta soğukta çıkardığı o zangır zangır sesi çıkarmış, video var. Sonra geçti ama soğuktan mı kaynaklı desem bir SSD o sesi nasıl çıkarır bilmem. USB giriş portları touchpad haporlör klavye ekran vs batarya kablo anladığım bildiğim derece de testleri yaptım ama bu sabah böyle bir ses geldi ki sanki traktör çalışıyor, geçici bir ses. Sizce neden olabilir? SSD marka Corsair marka.

SSD kaynaklı değildir. Mekanik disk değil sonuçta içinde hareketli parça yok. Tahminimce fanlar son ayarda başlatıyor da olabilir kendini. Ama videosunu buraya atarsanız daha iyi olur.

Açıkçası böyle bir ses beklememiştim :D :D Emin değilim ama fan son ayarda mı çalışıyor? :D

Bunu bilmiyorum yani fanlar son ayarda mı evet ses bayağı şiddetli ilk açılışta olmuş sabah sonra geçmiş 3-4 dakika kadar ama ssd dediğiniz gibi ses çıkarmıyorsa başka bir şey olamaz fandır değil mi ? nasıl anlarım son ayarda mı ? bir de sürekli değil ilk defa dün açılışta oldu

Yani SSD tabi ki değildir ama fan bile son ayarda çalışsa bu kadar ses veremez diye düşünmeye başladım, çok garip. Aida64 indirip bakabilirsiniz.

İlginç. Yaşlı abisi PRO2000'e mi özendi acaba? :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı