HDD olan bilgisayara SSD takmak

Kaan563

Femtopat
Selam arkadaşlar. 500 GB'lık bir HDD'ye sahibim benim işimi görüyor yetiyor ama PC hızlansın diye 120 GB SSD alacağım. SSD'yi taktıktan sonra Windows'u SSD'ye kurmam lazım oyunları ve programları silmeden. Nasıl yapacağım bunu biri anlatabilir veya video paylaşabilir mi?

Klonlama ile yapılabilir fakat bunun için HDD'nizin en fazla 110 GB'lık bir kısmının dolmuş olması gerekiyor. Eğer 300 GB dolu ise 120 GB'lık (Windows'a göre 111 GB) SSD'ye aktarmanız zaten imkansız olacaktır.
Ayrıca her halükarda temiz kurulum tavsiye ediyorum. Klonlama yapmıştım bir keresinde, Windows açılmıştı fakat eski SSD'yi Diskpart ile silince yeni SSD'ye klonlanan Windows da bozulmuştu. Ben de Windows 10 USB belleğim ile onarmıştım fakat sonra tekrar temiz kurulum yapmıştım.

Selam arkadaşlar. 500 GB'lık bir HDD'ye sahibim benim işimi görüyor yetiyor ama PC hızlansın diye 120 GB SSD alacağım. SSD'yi taktıktan sonra Windows'u SSD'ye kurmam lazım oyunları ve programları silmeden. Nasıl yapacağım bunu biri anlatabilir veya video paylaşabilir mi?

Bu arada SSD alacaksan 120 ve 240 GB'lik SanDisk modellerini alma o modellerde sıkıntı var.

Hocam, kurulumu SSD'ye yapın. Diğer diske dokunmayın. Verileri silinmez.

Ben olsam şöyle bir yol izlerdim:
Format için bir flash hazırlardım, daha sonra kasaya SSD'yi takıp HDD'yi çıkarır daha sonra da SSD'ye Windows yüklerdim sonrada HDD'yi geri takar ve Boot önceliğini SSD'ye verip kullanırdım. Bu durumda hem SSD'de hem de HDD'de Windows olurdu.

Format için bir flash hazırlardım, daha sonra kasaya SSD'yi takıp HDD'yi çıkarır daha sonra da SSD'ye Windows yüklerdim sonrada HDD'yi geri takar ve Boot önceliğini SSD'ye verip kullanırdım. Bu durumda hem SSD'de hem de HDD'de Windows olurdu.

O zaman boşuna hafızada yer kaplamaz mıydı?

Aynn sonra SSD'nin içine dosyalarımı atıp HDD'yi sıfırlardım HDD'yi sıfırladığımdada dosyalarımı geri atardım Windows kalıntısı giderdi :D.

Geri
Yukarı