HDD + RAM mi yoksa sadece SSD mi?

MustafaKABAK

Centipat
Daha fazla  
Şimdi HDD ikinci el 500 GB, RAM ise sıfır 8 GB. SSD 500 GB. Şimdi HDD alirsam yanında RAM alabiliyorum ama sifir SSD alırsam yanında RAM'i alamiyorum. Sizce hangisi daha mantıklı? (HDD sağlık 100)

Hocam SSD alırsan bilgisayarın bariz hızlanacak, ancak RAM alırsan hızlanmayacak. RAM alırsan aynı anda yapabileceğin işlem sayısı artar diyebilirim kabaca böyle anlatılır herhalde.

Şimdi HDD ikinci el 500 GB, RAM ise sıfır 8 GB. SSD 500 GB. Şimdi HDD alirsam yanında RAM alabiliyorum ama sifir SSD alırsam yanında RAM'i alamiyorum. Sizce hangisi daha mantıklı? (HDD sağlık 100)

Fazladan performansa ihtiyacınız yoksa SSD almanızı öneririm ama diyorsanız performans lazım o zaman HDD+RAM alın derim.

2. el HDD almak pek mantıklı değil bence onun yerine SSD alın RAM'i daha sonraki zamanlarda alırsınız.

RAM alırsa, RAM kapatisi artacağı için daha fazla işlem yapabilir, eğer almazsa RAM yetersizliğinden dolayı yavaşlamalar olacak.

Hocam SSD'den sanal RAM alır çok ta sıkıntı etmez o konuda ancak HDD de kurulu bir sistem hele hele güncel işletim sistemlerinde eziyet.

Şöyle diyeyim bende zaten 1 tane SSD var ondaki oyunları HDD atacağım eğer alırsam. Mantıklı olur mu?

O zaman işler değişir hard disk almak mantıklı olabilir ancak 2. el durumundan biraz şüpheliyim.

Yeni konular

Geri
Yukarı