HDD RAW oldu boş gözüküyor

murat3447

Zeptopat
Daha fazla  
Kardeşim kasanın güç kaynağı şalterinden birkaç kere kapatıp açmış. HDD disk RAW oldu boş gözüküyor. Bunun çözümü yok mu? İçinde çok resim vardı 🖼

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-03-31-22-15-51-735-edit_com.whatsapp.jpg
    Screenshot_2023-03-31-22-15-51-735-edit_com.whatsapp.jpg
    166,5 KB · Görüntüleme: 21
  • Screenshot_2023-03-31-22-16-02-839_com.whatsapp.jpg
    Screenshot_2023-03-31-22-16-02-839_com.whatsapp.jpg
    22,3 KB · Görüntüleme: 22
RAW disk için biçimlendirmekten başka bir yol yok, biçimlendirmeden önce herhangi bir veri kurtarma programı aracılığıyla kurtarabilirsiniz. Benim kullandığım ve önerdiğim EaseUS olur ama maalesef ücretli bir program.

O programları denedim ama hicbirsey bulmadı 1 tane dosya bile bulamadı çünkü raw formatında olduğu için sanırım raw formatını tanıyan bir program yokmu acaba

Öncelikle diski o halde bırakın. Hiçbir değişiklik yapmayın. Ve rehberi uygulayın.

Recuva en azından fotoğrafları(jpeg) kurtarır. Denediniz mi?

Kurtarma başarılı olursa bu programla NTFS biçiminde formatlayın.

Son düzenleme:
Öncelikle diski o halde bırakın. Hiçbir değişiklik yapmayın. Ve rehberi uygulayın.

Recuva en azından fotoğrafları(jpeg) kurtarır. Denediniz mi?

Kurtarma başarılı olursa bu programla NTFS biçiminde formatlayın.

Recuva kullandım 2 3 tane daha bilindik crackli full program kullandım tarattim detaylı ama 1 tane bile dosya çıkmadı bi yerden okuduguma göre programları ntfs formatını tarıyor ama disk RAW olduğu için hicbirsey çıkmıyormus sanırım

Formatlanmış diskten de veri kurtarılır. Tek şart; formattan sonra diske bir şey yazmamaktır.

Ekran görüntüsü 2023-04-01 032530.png

Dilerseniz bir de buna göz atın:

Son düzenleme:
Formatlanmış diskten de veri kurtarılır. Tek şart; formattan sonra diske bir şey yazmamaktır.

Eki Görüntüle 1722474

Dilerseniz bir de buna göz atın:

Denerim teşekkürler

Geri
Yukarı