Çözüldü HDD sağlığı sürekli değişiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

SeidEhmedovv

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar HDD Sentinel ile HDD sağlığına sürekli bakıyorum geçen ay 97'di birden 100 oldu sonra 98'e indi şu an tekrar arttı 100 oldu. Bu neden böyle? Sistemimim bayağı bir yavaş çalışıyor bir de.

Çözüm
O uygulama tahmini olarak sağlık söylüyor tam olarak öğrenmek için tarama yapabilirsiniz.
Diğer programlar ile de test yapar mısınız HDD Sentinel bazen yanlış gösterebiliyor HDD Tune deneyebilirsiniz.
1678003032996.png

Böyle çıktı. Bence sıkıntı var galiba

HDD yavaş ama nasıl biraz da olsun hızlandırabilirim SSD alacağımda şimdilik idare etmek istiyorum.

Bilgisayar HDD'ye kurulu ise animasyonları kapatabilirsiniz gözle görülür bir artış olacaktır.

1678003753275.png

Gelişmiş ayarlardan göstediklerim dışında gerisini kapatın.

SSD alacaksanız tavsiyem çok yüksek bir SSD yerine 240GB SATA SSD'lerden olacaktır 240GB SSD'yi bölmeden Windows'a verin oyunlarınızı ve programlarınızı HDD de kullanın bilgisayar hızlı çalışacaktır bütceniz varsa M.2 SSD de tercih edebilirsiniz.

hdd yavaş ama nasıl birazda olsun hızlandıra bilirim ssd alıcamda şimdilik idare etmek istiyorum.
Arkadaşların söylediklerine ek olarak: Windows 10 HDD ile çalışmıyor desek yeridir. SSD'yi resmen şart koşuyor. SSD'ye kurulu bir Windows 10 kullanınca sorunun çözülür.

Geri
Yukarı