Çözüldü HDD sağlığı sürekli değişiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

SeidEhmedovv

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar HDD Sentinel ile HDD sağlığına sürekli bakıyorum geçen ay 97'di birden 100 oldu sonra 98'e indi şu an tekrar arttı 100 oldu. Bu neden böyle? Sistemimim bayağı bir yavaş çalışıyor bir de.

Çözüm
O uygulama tahmini olarak sağlık söylüyor tam olarak öğrenmek için tarama yapabilirsiniz.
Bilgisayar HDD'ye kurulu ise animasyonları kapatabilirsiniz gözle görülür bir artış olacaktır.

Eki Görüntüle 1690462

Gelişmiş ayarlardan göstediklerim dışında gerisini kapatın.

SSD alacaksanız tavsiyem çok yüksek bir SSD yerine 240GB SATA SSD'lerden olacaktır 240GB SSD'yi bölmeden Windows'a verin oyunlarınızı ve programlarınızı HDD de kullanın bilgisayar hızlı çalışacaktır bütceniz varsa M.2 SSD de tercih edebilirsiniz.
ssd alsam asiri bir fark hiss edermiyim?

Bilgisayar HDD'ye kurulu ise animasyonları kapatabilirsiniz gözle görülür bir artış olacaktır.

Eki Görüntüle 1690462

Gelişmiş ayarlardan göstediklerim dışında gerisini kapatın.

SSD alacaksanız tavsiyem çok yüksek bir SSD yerine 240GB SATA SSD'lerden olacaktır 240GB SSD'yi bölmeden Windows'a verin oyunlarınızı ve programlarınızı HDD de kullanın bilgisayar hızlı çalışacaktır bütceniz varsa M.2 SSD de tercih edebilirsiniz.
anakartim h110m vd pro en fazla sata kac takabilirim?

Anakartim H110M VD Pro en fazla SATA kac takabilirim?

SATA kablosu PSU'dan gelir kaç kablo varsa o kadar disk satarsınız, SATA sürümleri arasındaki temel fark hız artışı ve performans artışı olması SATA 1 SATA 2 SATA 3 takabilirsin portlar uyumludur SATA 3 en hızlı olandır. Bütçen çok yoksa SATA 2 idealdir.

Benim kullandığım model bu WD gayet iyi bir markadır sorunsuz kullanırsınız yaklaşık 4 yıldır kullanıyorum sağlık 4 yılda en fazla 90'a indi.

SATA kablosu PSU'dan gelir kaç kablo varsa o kadar disk satarsınız, SATA sürümleri arasındaki temel fark hız artışı ve performans artışı olması SATA 1 SATA 2 SATA 3 takabilirsin portlar uyumludur SATA 3 en hızlı olandır. Bütçen çok yoksa SATA 2 idealdir.

Benim kullandığım model bu WD gayet iyi bir markadır sorunsuz kullanırsınız yaklaşık 4 yıldır kullanıyorum sağlık 4 yılda en fazla 90'a indi.
anakartim h110m vd pro en fazla sata kac takabilirim?

SATA3 almalısın. Ayrıca WD Green iyi değil. Daha güzel fiyat performans ürünler var.

WD serisinin harddisklerini de SSD'lerini de kullanıyorum herhangi bir sorun yok nesi iyi değil?
WD'nin HDD'lerine laf yok. Ben de WD'nin HDD'lerini kullanıyorum ve çok kaliteliler ama SSD konusunda maalesef WD çuvalladı.

WD'nin HDD'lerine laf yok. Ben de WD'nin HDD'lerini kullanıyorum ve çok kaliteliler ama SSD konusunda maalesef WD çuvalladı.

Kullanıp denedin mi peki konuda açılan hiçbir sorunla karşılaşmadım iki üç kişi sorun yaşadı diye kökten çamurluyolar ona bakarsan alınmaz dedikleri ekran kartı, işlemci çatır çatır iş yapıyor.

Geri
Yukarı