RAM frekansı sürekli değişiyor

SSVinvo

Kilopat
Daha fazla  
Beyler merhaba. Dual kit Corsair 3000 MHz RAM var. Sorunum şu ki XMP açık şekilde RAM'ler 3000MHz'de ayarlı. PC'yi kapatıp açınca RAM'lerin frekansı 2133'e düşüyor. Her PC'yi kapatıp acınca BIOS girip 3000 MHz'e çekiyorum. Bu frekans neden değişiyor sürekli?

Son düzenleyen: Moderatör:
Jumper ile anakart üzerinden BIOS sıfırlama işlemi yaptın mı hiç?
Reis bios versiyonu f31 di. f32'e çektim sonra pcde saçma salak şeyler olmaya başladı. Sonra tekrar f31'e çevirdim bios versiyonunu. Ha birde biosa girerken f12 delete basıyorum bios reset olmuştur yazısı geliyordu acaba ondan mı yapıyor.

Sürekli sıfırlaması çok ilginç. BIOS'a girdikten sonra, tüm ayarlarına default çek. Kaydedip, bilgisayarı yeniden başlatma seçeneğini seç. Bilgisayar kendini kapatıp, 2 saniye sonra tekrar açar. Bilgisayar açıldıktan sonra, BIOS'a girip, DOCP profillerini aktif et. Aktif ettikten sonra F10 tuşuna basıp kaydet ve çık. Bunları yaptıktan sonra, durumunu tekrar kontrol et. RAM frekansını manuel olarak ayarlama.

Sürekli sıfırlaması çok ilginç. BIOS'a girdikten sonra, tüm ayarlarına default çek. Kaydedip, bilgisayarı yeniden başlatma seçeneğini seç. Bilgisayar kendini kapatıp, 2 saniye sonra tekrar açar. Bilgisayar açıldıktan sonra, BIOS'a girip, DOCP profillerini aktif et. Aktif ettikten sonra F10 tuşuna basıp kaydet ve çık. Bunları yaptıktan sonra, durumunu tekrar kontrol et. RAM frekansını manuel olarak ayarlama.
DOCP profili nerede bulunur? Memory Frequency kategorisinde mi?

Beyler merhaba. Dual kit Corsair 3000 MHz RAM var. Sorunum şu ki XMP açık şekilde RAM'ler 3000MHz'de ayarlı. PC'yi kapatıp açınca RAM'lerin frekansı 2133'e düşüyor. Her PC'yi kapatıp açınca BIOS girip 3000 MHz'e çekiyorum. Bu frekans neden değişiyor sürekli?

Maximum RAM hızın 3000MHz. Ben de az önce ölçtüm 800MHz çıktı. 6-7 uygulama açıp ölçtüm. 3043MHz çıktı ve benim RAM hızım 3200 MHz.
Beyler merhaba. Dual kit Corsair 3000 MHz RAM var. Sorunum şu ki XMP açık şekilde RAM'ler 3000MHz'de ayarlı. PC'yi kapatıp açınca RAM'lerin frekansı 2133'e düşüyor. Her PC'yi kapatıp açınca BIOS girip 3000 MHz'e çekiyorum. Bu frekans neden değişiyor sürekli?

CTRL Shift ESC yap açılan pencerede performansa tıkla kullanılan RAM bilgisine kadar görebilirsin ya CPU Z indirip oradan bakabilirsin ama dediğim gibi 6-7 uygulama açıp ölç benim PC'de arkaplanda hiçbir uygulama çalışmıyor ilk ölçtüğümde 800 MHz çıktı ama şu an 11 uygulama açıp ölçtüm 3200 MHz'ye çıktı

Geri
Yukarı