Çözüldü HDD takılıyken PC açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

24lukyorgunsun

Centipat
Daha fazla  
Selamlar. Ben anakarta SSD taktım ve Windows kurdum. DVD ROM yerine de Caddy aracılığıyla HDD taktım. (HDD'deki Windows silik). SSD ve HDD bu ikisi birlikte takılıyken PC Lenovo yazıp kalıyor.(Lenovo Z50-70) BIOS ekranının gelmesi için her türlü tuş kombinasyonlarını yaptım ama olmuyor. Benim PC'de nova tuşu ile BIOS açılıyormuş lakin ona basınca da olmuyor.

Not: CD ROM yerinden HDD'yi çıkardığımda PC 3-4 saniyede açılıyor yani anakartta sadece SSD takılıyken PC açılıyor.
Not 2: BIOS güncel ve HDD arızalı değil.

Bu olabilecek bir şey. Satın aldığın Caddy sorunlu olabilir. Caddy değiştirip tekrar dene.
Hocam tekrar merhaba. Satın aldığım Caddy'nin(Comtech) altındaki yorumları tekrar okudum. Bir kişi "128GB üstü HDD desteklemiyor, sonra okumayın demeyin, Dark'ın iyi modellerinden alın." yazmış. Böyle bir şey mümkün mü? Eğer doğruysa 1TB destekleyecek Caddy'yi nasıl bulacağım? satılırken yazmıyor çünkü kaç TB desteklediğini.

@24lukyorgunsun
Yine geldin dediğime :D aşağıdaki ürünü alabilirsin. 128 GB üstü desteklememe olayı güç bileşenlerinin kalitesiz olmasından dolayı.

Hocam güç bileşenlerinden kasıt SATA girişi mi? Benim PC'nin odd SATA1'miş. HDD ise SATA3. problem bundan kaynaklanıyor olabilir mi?

https://www.hepsiburada.com/dark-9-...-sata-hdd-yuvasi-dk-ac-dsosd9-pm-HB0000031D4T

Bu linkteki Caddy ile senin önerdiğin Caddy arasındaki fark nedir? Vidasız olması dışında. Çünkü senin önerdiğin de ucuz güvenemiyorum tam. Önceki aldığımı iadeye gelmediler. Bu olmazsa bunu da almaya gelmezler elimde kalır. Bir de jumber ayarı, Switch ayarı gibi ayarlar varmış. Benim SATA girişleri ile ilişkilendirirsen nasıl yorumlarsın?

Geri
Yukarı