Harici HDD takılıyken Windows veya uygulamalar açılmıyor

sola

Hectopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
WD
Anakart
Asus Tuf FX506HE
İyi sosyaller.

ASUS TUF F15 laptop kullanıyorum. Dahili SSD yetersiz kaldığından harici HDD ile birlikte kullanıyorum. Sorun tam olarak şu; HDD takılıyken (USB aracılığı ile kullanıyorum) bazen Windows boot etmiyor(%99 ediyor ama ayda bir yaşatıyor bu sorunu), bazen de uygulama SSD'de kurulu olup HDD'den tamamen bağımsız olsa dahi HDD takılıyken hiçbir uygulama başlatamıyorum. HDD'nin bağlantısını kestiğim an sorun çözülüyor. Yeni bir HDD almak dışında yapabileceğim bir şey varsa yardımcı olabilir misiniz?

= HDD sağlığı %100 ve 4 adet kablo ile uzun süreli kullanılarak test edildi, sonuç hepsinde aynı. (fark eder mi bilmiyorum sağlık %100 ama 10-15 yaşında var HDD)
= Düzenli olarak format atan birisiyim (5-6 ayda bir) hem Windows 10 hem Windows 11'de denendi sonuç aynı.
= Klavye, fare, soğutucu, monitör, kamera için kart okuyucu(Type-C'ye takılı) derken laptopta ne kadar delik varsa dolu. Belki etkisi vardır belirteyim.
= Kaspersky av ve Malwarebytes kullanıyorum yani virüs kaynaklı bir problem olduğunu düşünmüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı