HDD takınca sistem açılmıyor

Arocyn

Hectopat
Yer
Burdur Krallığı
Yeni HDD almıştım sisteme takma işlemini gerçekleştirdim herhangi bir sıkıntı yok ama HDD'yi taktığımda sistem açılmıyor. Anakartin logosunda kalıyor sistem ve herhangi bir tepki vermiyor BIOS'a bile giremiyorum. Ve sistem çalışır çalışmaz HDD'den tık tık sesler geliyor dönme sesi bile beni rahatsız etti bu kadar ses çıkarması normal mi? HDD'yi ilk kez taktığım için olabilir mi yoksa? Sonra HDD'yi çıkardım sistemi tekrar açtım karşıma bu ekran çıktı:

IMG_20210531_145343.jpg

F1 bastım ama klavyenin takılı olmadığını unuttuğum için tepki vermedi. Sonra PC'yi tekrar yeniden başlattığımda ise sistem sorunsuz çalıştı. Bu sorunu neden yaşıyor olabilirim sizce?

Sistem HDD'yi algılamamış. Büyük ihtimalle bozuk bir ürün almışsınız. Satıcıya görüşmenizi tavsiye ederim.
Hocam bütün HDD konularıma cevap verdiniz, benim bu HDD yüzünden yüzüm gülmeyecek sanırım. Sadece bir HDD almak istedim başıma gelmeyen kalmadı şimdi bir de bu oldu.

HDD bozuk olabilir, başka bir sistemde deneme imkanın varsa başka bir sistemde dene. Ayrıca o ekran sistemi güç tuşuna basılı tutarak kapattığın için gelmiş, anakart sistemi yüklemeye çalışmamış, OC vs yaptığında sorun olursa sistem bootloop a girmesin diye koyulan bir güvenli mod ekranı o.

Ayrıca o ekran sistemi güç tuşuna basılı tutarak kapattığın için gelmiş

Fişini sökerek kapattım hep. Yine aynı yola çıkıyor sanırsam.

Eski sistemimi tamir ettim şimdi test etmeye başlayacağım. Bu sistemde de çalışmazsa artık kesin bozuktur.

2. Disk olarak takmam mı daha iyi olur yoksa tek disk halinde mi takip test etmem mı daha iyi olur?

Dosya Ekleri

• IMG_20210531_155052.jpg
    IMG_20210531_155052.jpg
    132,2 KB · Görüntüleme: 23

Geri
Yukarı