HDD Tavsiyesi

Merhaba, sabit diskimde basit bir elektrik kesintisi yüzünden bad sector oluştuğu ve yedek sektörler de bitmek üzere olduğundan yeni bir HDD almak durumundayım.

Şu anda "Western Digital Caviar Green 1TB" kullanıyorum. Bu sefer 2TB almayı düşünüyorum; bad sector koruması açısından 2TB Caviar Green'mi almalıyım yoksa 1TB Caviar Black mi?

Önereceğiniz HDD varsa da duymak isterim. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Elektrik kesintileri ile uğraşmamak için güç kaynağı alabilirsin. 80 TL'lik güç kaynağı bile işini görecektir. Caviar Green modelini kimseye tavsiye etmiyorum ve önermiyorum. Bad Sector'ün Green veya Black modelleriyle hiçbir alakası yok.

UPS - TeknoFiyat

WD 1 TB Blue 7200 64MB SATA3 / WD10EZEX | Sabit Diskler | EXA Bilgisayar - Hesapl

SEAGATE Barracuda ST2000DM001 3.5" 2TB Sata3 6Gb/s Disk - Ürün Kategorileri

Önerileriniz için teşekkür ederim. HDD ihtiyacım acil olduğu için, bütçemi de ona ayarladım. Peki, performans bakımından; Black, Blue, ya da sizin önerdiğiniz Seagate modelleri arasından hangisini önerirsiniz?

Kardeşim hiç bir fikrim yok ama ben de WD'nin daha iyi olduğunu biliyorum. Tabi test etme gibi bir şansım olmadı :) He şunu net bir şekilde söylerim Samsung mu? Uzak durun...
Yok ondan değilde hakikaten çok sesli çalışıyormuş Seagate. Gökcan Hasan bütçen varsa WD Black al. WD Blue'da olabilir. WD Green alma sakın.

Samsung nereden çıktı şimdi. Ben de var diye mi öyle dedin yoksa :D O benim eski sistemimdeki HDD zaten. Performansı benden kaynaklı zaten 160 MB/s kadar okuma hızı var idare ediyoruz işte :D

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı