HDD Tavsiyesi

HDD Önerim;
TeknoBiyotik: Seagate Barracuda 1 TB 7200 RPM 64 MB Ön Bellek 3,5" SATA III DISK (ST1000DM003) - Hard Disk (HDD) - PC Bileşenleri
Eğer Ses konusunda kuşkulu isen Üreticilerin verdiği ses seviyelerini kontrol edebilirsin Seagate WD den daha sessiz ve sağlam çalışır.Eski HDD ler Söyledikleriniz gibi olabilir ancak yenileri WD den daha iyi.
Bad Sectör için önerim;
WD sitesinden LLF aracını bulup LFF işlemini uygularsan eğer fazla hasar yok ise O HDD 'nide Kullanabilirsin yanlız İkisini birlikde kullanmanı tavsiye etmem çünkü badsectör yayılma özelliği bulunabiliyor.

Teşekkürler, dikkate alacağım. Cuma gününe kadar önerilere açığım.

- - - Güncellendi - - -

Aslında ses benim için hiç önemli değil, o yüzden Western Digital Caviar Black Sata 3.0 modelini Vatan Bilgisayardan sipariş ettim. İnşallah bir problem çıkmaz. Herkese önerileri için çok teşekkür ederim.

Bir de bad sectorün aynı diskte partitionlar arası yayıldığını biliyorum ama farklı diskler arasında da yayılabildiğini bilmiyordum. Neyse sağlık olsun.

http://www.vatanbilgisayar.com/Dahi...00rpm-harddisk/productdetails.aspx?I_ID=44252

Yeni diske verileri aktardım, eski disk için de yazdıklarınızı uygulayacağım. Hepinize çok teşekkür ederim.

Yok ondan değilde hakikaten çok sesli çalışıyormuş Seagate. Gökcan Hasan bütçen varsa WD Black al. WD Blue'da olabilir. WD Green alma sakın.

Samsung nereden çıktı şimdi. Ben de var diye mi öyle dedin yoksa :D O benim eski sistemimdeki HDD zaten. Performansı benden kaynaklı zaten 160 MB/s kadar okuma hızı var idare ediyoruz işte :D

Piyasada halen samsung disk varmıdır bilmiyorum fakat markası samsung olsa bile Samsung'un disk üretimini seagate satın aldı diye duydum hatta kodlarına kadar değişti.
KArdeşim Western digital olarak bilmem ama. Eski bir donanımcı olarak şunu beliteyimki seagate bir çok HDD firmasını alarak piyasada 2 kişilik bir rekabet firması haline geldi. Bana kalırsa seagate den şaşma. caviar green dediğin disk 5900 RPM e kadar çalışan diskler ama hiçbir yerde 5900 RPM diye bir şey yazmaz. Yinede tercih senin tabi.

Piyasada halen samsung disk varmıdır bilmiyorum fakat markası samsung olsa bile Samsung'un disk üretimini seagate satın aldı diye duydum hatta kodlarına kadar değişti.
KArdeşim Western digital olarak bilmem ama. Eski bir donanımcı olarak şunu beliteyimki seagate bir çok HDD firmasını alarak piyasada 2 kişilik bir rekabet firması haline geldi. Bana kalırsa seagate den şaşma. caviar green dediğin disk 5900 RPM e kadar çalışan diskler ama hiçbir yerde 5900 RPM diye bir şey yazmaz. Yinede tercih senin tabi.
Donanımcı ol olma. Seagate HDD firmalarını satın almış olabilir. Ama bu ne güncellikte ? Şuanda da var mı ? Konu zaten Seagate'nin geçmişi değil. Seagate'in bazı modelleri sesli çalışıyormuş, bu yüzden WD dedim. Aralarında da performans farkı yok. Zaten kendime almıyorum arkadaşa öneri yaptım :)

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı