HDD Tavsiyesi

500 GB, 1 TB ve 2 TB Barracuda modellerini kullandım hatta arkadaşlarıma topladığım sistemlere taktım. Açılışta bir tek ses çıkıyor sonra sesten eser yok. Açılışta ses çıkması da gayet normal :D

Samsung nereden çıktı şimdi. Ben de var diye mi öyle dedin yoksa :D O benim eski sistemimdeki HDD zaten. Performansı benden kaynaklı zaten 160 MB/s kadar okuma hızı var idare ediyoruz işte :D

Bende de samsung var :) Seagate ve WD kullanmadığım için sesli mi değil mi bilmiyorum ama okudum kadarı ile WD daha iyiymiş. Samsung çok sesli, kullanıyorum ya iyi biliyorum :) İmzandakini şimdi gördüm, yoksa o taş sana değil genel olarak samsunga :)

O senin dediğin okuma yazma kafasının park halinden çıkması. Her HDD olur o ses. Ama Seagate (çalışır durumda iken) diğer HDDlere göre daha sesli çalışıyor diyorlarmış. Ben demiyorum :D

O zaman adaylardan Caviar Black ve Caviar Blue kaldı. mı acaba, yoksa kalmadı mı? Kararsızlık çok .oktan birşey :D

Son düzenleyen: Moderatör:
O senin dediğin okuma yazma kafasının park halinden çıkması. Her HDD olur o ses. Ama Seagate (çalışır durumda iken) diğer HDDlere göre daha sesli çalışıyor diyorlarmış. Ben demiyorum :D

HDD kafası ve motoru bir anda 7200 RPM hıza çıktığı başlangıçta ses olması gayet normal. İki markayı da satın alabilir ama Seagate sesli çalışmıyor. Şuan WD kullanıyorum, Seagate'ten hiçbir farkı yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yine okuduğum kadarı ile Black hepsinden iyi, sıralama; Black - blue - green olarakmış. Alıcak olsam ki büyük ihtimal ile alıcam, benim seçimim WD Caviar Black olucak.

Black oldu o zaman, ama yine de Vatan Bilgisayar'dan indirimli almak için cuma gününü bekleyeceğim. Hepinize çok teşekkür ederim. Bütün işçilerin 1 Mayıs'ı kutlu olsun!

HDD Önerim;
TeknoBiyotik: Seagate Barracuda 1 TB 7200 RPM 64 MB Ön Bellek 3,5" SATA III DISK (ST1000DM003) - Hard Disk (HDD) - PC Bileşenleri
Eğer Ses konusunda kuşkulu isen Üreticilerin verdiği ses seviyelerini kontrol edebilirsin Seagate WD den daha sessiz ve sağlam çalışır. Eski HDD ler Söyledikleriniz gibi olabilir ancak yenileri WD den daha iyi.
Bad Sectör için önerim;
WD sitesinden LLF aracını bulup LFF işlemini uygularsan eğer fazla hasar yok ise O HDD 'nide Kullanabilirsin. Yanlız İkisini birlikde kullanmanı tavsiye etmem çünkü badsectör yayılma özelliği bulunabiliyor.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı