Çözüldü HDD verileri nasıl geri getirilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ucsktr

Hectopat
Makaleler
1
Selamlar, şimdi dostlar benim HDD'ye format atarken yanlışlıkla ana diski sıfırlayacağıma arşiv diski sıfırlamışım. İçinde çok önemli veriler var. Bir sürü program denedim ama geri getiremedim. Bu diski kurtarmanın bir yolu yok mu? İşlem isterse 10 gün sürsün ama geri gelsin. Çok ihtiyacım var. Özellikle böyle bir şey başınıza geldiyse ne yaptınız? Yorumlarınızı bekliyorum teşekkür ederim.

Dipnot: Silindikten sonra üstüne veri yazılmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Benim açtığım konuya bakabilirsiniz 640 GB veriyi geri getirdim evet tam 640 GB. İnşallah işinize yarar.
Ben easeus data Recovery ile yaklaşık 500 GB dosyayı kurtarmıştım ama ücretli. Ücretsiz versiyonu iki GB idi galiba. Eğer çok önemliyse belgelerin deneyebilirsin.

Paralı sürümünü kullanmama rağmen bütün dosyaları bozuk kurtardı zaman israfı bir program. Para iadesi istedim verdiler Allah'tan geri paramı.
Recovery programı olarak Recuva kullanıyorum ama, pek verimli değildi en son, muhtemelen arkadaşlar daha iyi bir şey önerirler diye düşünüyorum.

Ben Easeus Data Recovery ile yaklaşık 500 Gb dosyayı kurtarmıştım ama ücretli. Ücretsiz versiyonu iki Gb idi galiba. Eğer çok önemliyse belgelerin deneyebilirsin.

Benim açtığım konuya bakabilirsiniz 640 GB veriyi geri getirdim evet tam 640 GB. İnşallah işinize yarar.
Ben easeus data Recovery ile yaklaşık 500 GB dosyayı kurtarmıştım ama ücretli. Ücretsiz versiyonu iki GB idi galiba. Eğer çok önemliyse belgelerin deneyebilirsin.

Paralı sürümünü kullanmama rağmen bütün dosyaları bozuk kurtardı zaman israfı bir program. Para iadesi istedim verdiler Allah'tan geri paramı.

Son düzenleme:
Çözüm
Ben Easeus Data Recovery ile yaklaşık 500 Gb dosyayı kurtarmıştım ama ücretli. Ücretsiz versiyonu iki Gb idi galiba. Eğer çok önemliyse belgelerin deneyebilirsin.
Teşekkür ederim deneyeceğim :)

Hocam umutlandım indirdim programı ücretsiz versiyonu da bulur mu yoksa satın almam mı gerekir? Şuan tarıyor bir dosya bulmadı henüz ama bir umut bekliyorum :) Teşekkür ederim.

Teşekkür ederim deneyeceğim :)

Hocam umutlandım indirdim programı ücretsiz versiyonu da bulur mu yoksa satın almam mı gerekir? Şu an tarıyor bir dosya bulmadı henüz ama bir umut bekliyorum :) teşekkür ederim.

Uzerine çok yazma işlemi yapmadıysanız %90 kurtarır. Kaldı ki ben yazmama rağmen buldu. Ücretli ücretsiz bir sürü program denedim. Ücretsiz versiyon ne kadar randıman verir bilemiyorum.

Son düzenleme:
Uzerine çok yazma işlemi yapmadıysanız %90 kurtarır. Kaldı ki ben yazmama rağmen buldu. Ücretli ücretsiz bir sürü program denedim. Ücretsiz versiyon ne kadar randıman verir bilemiyorum.
İnşallah dediğiniz gibi olur hocam. Disk 320 GB - 270 GB kalmış taramanın bitmesine bu programda bulmazsa artık ümidi keseceğim sanırım. Ücretsiz ile tamamlansın bulmazsa ücretliye geçiş yaparım tekrar yardımlarınız için teşekkür ederim :)

İnşallah dediğiniz gibi olur hocam. Disk 320 GB - 270 GB kalmış taramanın bitmesine bu programda bulmazsa artık ümidi keseceğim sanırım. Ücretsiz ile tamamlansın bulmazsa ücretliye geçiş yaparım tekrar yardımlarınız için teşekkür ederim :)

İlk 30 dakikada bir şeyler çıkarması lazım yandaki sütundan kontrol edin bir bence.

İlk 30 dakikada bir şeyler çıkarması lazım yandaki sütundan kontrol edin bir bence.
Hocam bir şeyler çıktı ama istediğim dosyalar bunlar değil, Ne gibi şeyler windows arkaplan resimleri bazı bilmediğim exeler, İçi boş klasörler vs. Umarım ki tarama bitince buldukları sadece bunlarla sınırlı kalmaz. 254 GB Kaldı taramaya devam ediyor :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı