HDD'deki silinen verileri kurtarma

Evet R-Studio Network Edition diye internette aratırsanız detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Programın güzelliği diski tarattıktan sonra disk yüzey bilgilerini kaydedip istediğiniz zaman kurtarma işlemine devam edebiliyorsunuz. Yarım kalan tarama işlemlerine devam edebiliyorsunuz. Detaylı disk tarama çok uzun sürdüğü için program bu noktada işe yarıyor.

R-studio yu önerdiğiniz için çok teşekkür ederim,çok işime yaradı restorer r studio dan hızlı taradı fakat dosyalara erişim nedense çok uzun sürdü bu yüzden beğenmedim,r studio ise3 saat boyunca ntfs taradı sonun da neredeyse bütün verilerimi isimleri değişmiş ve dağınık halde sağdan soldan toparladım bir an kendimi hacker filan zannettiğim de oldu :matrix: :D. Şimdi ise işlem yaptığım hdd me format atıp kurtardığım verileri tekrar ona atmak istiyorum fakat acaba almadığım birşey kaldımı diye cesaret edemedim formatlama ya baya da inceledim artık incelemek istemiyorum unuttuğum birşey kalmamıştır umarım yardımlarınız için teşekkürler iyi geceler (y)

R-studio yu önerdiğiniz için çok teşekkür ederim,çok işime yaradı restorer r studio dan hızlı taradı fakat dosyalara erişim nedense çok uzun sürdü bu yüzden beğenmedim,r studio ise3 saat boyunca ntfs taradı sonun da neredeyse bütün verilerimi isimleri değişmiş ve dağınık halde sağdan soldan toparladım bir an kendimi hacker filan zannettiğim de oldu :matrix: :D. Şimdi ise işlem yaptığım hdd me format atıp kurtardığım verileri tekrar ona atmak istiyorum fakat acaba almadığım birşey kaldımı diye cesaret edemedim formatlama ya baya da inceledim artık incelemek istemiyorum unuttuğum birşey kalmamıştır umarım yardımlarınız için teşekkürler iyi geceler (y)

Dosyalara klasör dizinleriyle ve gerçek adlarıyla erişebiliyorsunuz. Belki yanlış biçimlendirmeyi seçmişsinizdir. Taratma işlemine başlamadan eski biçimlendirmelerinizden doğru olanı seçmek gerekiyor. Bu sayede R-Studio biraz daha gelişmiş kurtarma olanağı sunuyor. Ama basitçe veri kurtarmak isteyen biri için kafa karıştırıcı olabiliyor.

Belki dosyaları tek tek açarken yavaş gelmiş olabilir. Ben klasörleri olduğu gibi kurtardığım için böyle bir sıkıntı çekmedim.

Son düzenleme:
Tam taratma işlemi başlatmıştım gece bırakıp uyudum,öğlen 12 de kalktığım da pc nin uyku moduna geçmiş olduğunu farkettim ve açtım tekrar 5 saat tarama yapmış ve 18 saat daha tarama süresi kaldığını gördüm ve işlemi iptal ettim.5 saatlik tarama sonucunda birkaç folder dosyasını başka bir hdd ye aktarmaya başladığımda gördüm ki kayıp dosyalarım aynı isimleriyle duruyor fakat bu işlem de çok yavaş ilerliyordu iptal ettim, Recep bey videosunda restorer programında taramayı kısalıp sadece ntfs taraması yapmıştı bende tekrar dan sadece ntfs olacak biçimde tarama işlemini başlattım bu da3 saati geçen bir işlem sonun da bitti bu bile uzun geldi bana herneyse.Erişebildiğim filmlerim,videolarım resimlerin ekstra dosya lar adlı klasör deydi ve filmler hariç hepsinin ismi değişmişti,bu filmler ve resimler dışında ki hiçbir veriyi isimlerile göremediğim için arama zahmetine girmedim çok ta önemli bir şey yoktu ders notları vs. velhasıl böylelikle 160 gb verimi kurtardım.
Dediğiniz gibi amatörce bir kurtarma işlemi oldu şayet 1 gün ayırıp tam tarama yapılsa idi silinmeden önceki haliyle kurtarabilirdim olsuın,böyle bir işlemin olduğunu bile bilmiyordum,aslında hdd nin silinmesi de bir yandan iyi oldu diye düşünüyorum ,çünkü öğreniyorum bu şekilde pc artık daha sıcak geliyor sanırım zamanla çoğu bilgiyi edineceğim Teşekkürler yol gösterdiğiniz için :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı