HDD'den bip sesi geliyor ve donuyor

Mrt1

Centipat
Başlıkta belirtiğim gibi HDD uygulamlar da bazen donma işlem sonlandırma gibi sorunlar oluşturuyor. Ayrıyeten çok yoğun çalışmaya başladığı zaman bip sesi geliyor. 6 aylık HDD sizce sebebi nedir 2 TB Seagate barrcuda 7200RPM. Bunu alma sebebim uygun fiyatlıydı ve sistemimde 1 SSD 2 HDD bulunuyor diğer HDD'im aynı durumdan muzdarip o yüzden bunu aldım aniden fiş çekmesin etmesin diye fakat 6 7 aydır o bipleyen bozulacak dediğimz HDD düzeldi. Şimdi yeni aldığım 6 aylık üründe bipleme donma kasmalar başladı.
Not: Ses kesinlikle E diskinden geliyor ama görünürde bir şey yok ne yapmalıyım?
Bilgisi olan güncel+

Dosya Ekleri

• 1hdd.png
    1hdd.png
    54,5 KB · Görüntüleme: 33
  • hdd2.png
    hdd2.png
    66,9 KB · Görüntüleme: 38
  • hdd3.png
    hdd3.png
    98,3 KB · Görüntüleme: 32
  • hdd4.png
    hdd4.png
    108,8 KB · Görüntüleme: 25
  • hdd01.png
    hdd01.png
    66 KB · Görüntüleme: 30
  • hdd02.png
    hdd02.png
    73,9 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleme:
İki diskte sorunlu modeller. Veri güvenliğiniz için disklerinizi değiştirmeniz gerek. İlla çözüm istiyorsanız ikinci diskin SATA ve güç kablosunu kontrol edin.

İki diskte sorunlu modeller. Veri güvenliğiniz için disklerinizi değiştirmeniz gerek. İlla çözüm istiyorsanız ikinci diskin SATA ve güç kablosunu kontrol edin.

Evet biraz araştırdıktan sorunlu dısklermıs fakat şu anlık bir problem olur mu ufak tefek oyunlarda veya uygulamalar dediğim gibi donma yapıyor 1TB'lık HDD çöpe atabılırım veri yazması 7 MB kadar düşüyor fakat yeni aldığım 2 TB 6 aylık garantisi devam ediyor üründe bir problem var mıdır acaba.

Konuyla fazla alakası olmayacak ama 1 TB'lık HDD'yi çöpe atmayın. Bir bilgisayarcıya falan 10 lira falan ne olursa verin bence. İhtiyacı olan birine verir. Oraya gelebilsem ben bile alırdım.

Evet biraz araştırdıktan sorunlu dısklermiş fakat şu anlık bir problem olur mu?
Zaten şu an sorun yaşatmıyorlar mı?
Bir bilgisayarcıya falan 10 lira falan ne olursa verin bence. İhtiyacı olan birine verir. Oraya gelebilsem ben bile alırdım.
Bilgisayarcıya verse 300 liraya başkasına kullanılmış diski satar. Zaten sorunlu disk başkasına versen iyilik yapmış olmazsın.

En azından ziyan olmaması açısından demek istedim. Çöpe atarak hiç faydası olmuyor.

Geri
Yukarı