HDD'den ötme sesi ve tıkırtı geliyor

• Konuyu başlatan KITT
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 3B

KITT

Gigapat
Makaleler
6
Yer
Nordrhein-Westfalen
Arkadaşlar HDD 2-3 gün önce alındı. Sonuçlarda sıkıntı var mıdır, sıkıntılar nelerdir?

k9OmDv.png

lqOmDp.png

bVBm0n.png

Dostum HDD bozuk sanırım. Bende o baştaki testi yaptığımda hep belli bir çizgide gidiyor öyle aşağı doğru düşüş hiç yok veya çok küçük vardı.

Sende ise dibe düşüyor.

Ayrıca iki tane de Warning vermiş.

Geri verin.

Sizce bilgisayarcı sipariş ediyorum deyip kendi elindeki bozuk bir diski mi takmıştır? Ayrıca şöyle konularım da var bununla ilgili:
GT 430 Bilgisayar Donma Sorunu - Technopat Sosyal
HDD Sorunu - Technopat Sosyal

İlk bağlantıdaki başlığı ben yazmadım, bir moderatör öyle değiştirmiş benim ekran kartıyla bir sıkıntım yok cayır cayır çalışıyor.
İkinci bağlantıda ise Bios'a girip S.M.A.R.T.'ı disable yaptım açtım bilgisayarı, YouTube'tan izlediğim bir video ile.

Yani benim şu yorumuma koyduğum donma sorunuyla ilgili linkte donmanın HDD'den dolayı olduğunu söyleyebiliriz değil mi? Eski HDD'mdeyken (Samsung 500GB 7200RPM 16M) hiçbir sorun yoktu. Ne FPS sorunu falan hiçbir şey yoktu yani parçalarına göre mükemmel çalışıyordu. Şimdi ise LoL'ü açtığımda donuyor ve bilgisayarı tekrar başlatmak zorunda kalıyorum, ki yine bir şey değişmiyor. Hani FPS mi düşük dersin o da değil, normal eski HDD'yi kullanırkenki aynı FPS var ama donuyor yani, eskiden donma falan yoktu hiç şu HDD değişti donmaya başladı oyun. Tam 100 FPS falan alıyoruz derken çat diye donuyor Alt+Tab'ta geçiş yapamıyorum görev yöneticisi açılmıyor.

Yani benim şu yorumuma koyduğum donma sorunuyla ilgili linkte donmanın HDD'den dolayı olduğunu söyleyebiliriz değil mi? Eski HDD'mdeyken (Samsung 500GB 7200RPM 16M) hiçbir sorun yoktu. Ne FPS sorunu falan hiçbir şey yoktu yani parçalarına göre mükemmel çalışıyordu. Şimdi ise LoL'ü açtığımda donuyor ve bilgisayarı tekrar başlatmak zorunda kalıyorum, ki yine bir şey değişmiyor. FPS'im düşük ayarda 100 civarı ve 50 nin altına indiği falan yok donuyor yani.
Evet hdd gidici hocam. Oyunda donma bozuk hddden doğrudan kaynaklanır.
Quick scan tikini kaldırıp yavaş taratırsan kırmızı sectörler çıkacaktır.

Evet hdd gidici hocam. Oyunda donma bozuk hddden doğrudan kaynaklanır.
Quick scan tikini kaldırıp yavaş taratırsan kırmızı sectörler çıkacaktır.
Hocam şuan tiki kaldırdım ve Unit seçeneği de gB'ta. Kırmızı sektörleri bulmam için Unit kısmındaki yeri Sector seçeneğiyle mi değiştirmeliyim?

mB
gB
sector
%

Bu seçenekler var. (Şuan gB olarak taratıyorum.)

Hocam şuan tiki kaldırdım ve Unit seçeneği de gB'ta. Kırmızı sektörleri bulmam için Unit kısmındaki yeri Sector seçeneğiyle mi değiştirmeliyim?

mB
gB
sector
%

Bu seçenekler var. (Şuan gB olarak taratıyorum.)
Bak işte onu bilmiyorum, 2016'da taramıştım ben o kısmı ellemeden taramaya başlamıştım. İlla taramana gerek yok disk sıkıntılı zaten yenisi ile değiştirmen daha sağlıklı olur, kanıt için istersen gene de tara.

Evet bir bilgisayarcıya PC'yi götürdük ve sözde yeni bir HDD (Hitachi 320GB) sipariş edip taktı. PC'm donuyor ve mavi ekran veriyor falan vesaire şu konudan her şeye ulaşırsınız:

HDD'den gelen tık sesi ve ötme sesi (2 kere oluyor sesi açın).

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı