HDD'den ses geliyor ve 30-50 saniye donuyor

MustafaİRen

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba sistemimde CRY engine diye bir programla yoğun haşır neşir oluşumdan sonra oluşan bir sorunla karşılaştım cryengine i sildiğim halde hala donmaya devam ediyor şimdi sorun nasıl olduğunu anlatayım. HDD sürekli 100 90 35 52 arasında gezip duruyor ve bunu hiçbir işlem açık değilken de yapıyor. 100 olduktan sonra önce HDD'den bir "çarr" sesi geliyor 5 saniye sonrasında PC donuyor 30 50 saniye boyunca gelmiyor. Ve oyun oynarken Memory Magament hatasına yakalanıyorum bu HDD sorunundan. Ayrıca kaynak izleyiciden baktığımda:
  • SearchUI
  • YourPhone.exe
  • SearchFilterHost.exe
Bu işlemlerin çok fazla kullandığı görünüyor. Yardım eder misiniz, sizce nasıl çözebilirim?

Minidump dosyasını paylaş, ayrıca HDtune(Error scan, Health) sonuçlarını paylaş.
AIDA64 raporu hazırla.

efendim hdd de hiç bir bad sector bulunmamaktadır ben daha önce testini yapmıştım ama 2012 yılından beri aktif kullanılıyor bu hdd
diğerlerinin testini yapıp hemen buraya atacağım

rar a dosyaları aktaramıyorum erişim engellendi diyor

! C:\Users\K.G.F Youtuber\Desktop\Minidump.rar: C:\Users\K.G.F Youtuber\Desktop\Minidump\101319-33890-01.dmp açılamıyor
Erişim engellendi.
! C:\Users\K.G.F Youtuber\Desktop\Minidump.rar: C:\Users\K.G.F Youtuber\Desktop\Minidump\101619-35062-01.dmp açılamıyor
Erişim engellendi.
! C:\Users\K.G.F Youtuber\Desktop\Minidump.rar: C:\Users\K.G.F Youtuber\Desktop\Minidump\121619-67843-01.dmp açılamıyor
Erişim engellendi.
! C:\Users\K.G.F Youtuber\Desktop\Minidump.rar: C:\Users\K.G.F Youtuber\Desktop\Minidump\121719-51812-01.dmp açılamıyor
Erişim engellendi.
! C:\Users\K.G.F Youtuber\Desktop\Minidump.rar: C:\Users\K.G.F Youtuber\Desktop\Minidump\121719-58234-01.dmp açılamıyor
Erişim engellendi.

abi şimdi anlattığım gibi cryengine denen bi oyun motorunu kullanmadan önce böyle bi hatayla hiç karşılaşmamıştım öncelerden yoktu bu hata cryengine ile 1 gün geçirdikten sonra bu sorunla karşılaştım
yani aniden oldu
maycrash öyle yaptım zaten
TeamViewer id verebilirim
cry engine sildiğim halde bu hata devam ediyor

acaip saçma bişe söylicem HDD'yi çok yordun mu ? ayrıca inan bana böyle sorunla bende karşılaştım başka uygulamayla tabi sonra HDD en ufak zorlanmada ses çıkarmaya başlayınca attım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı