HDD'den ses geliyor

CrystalDiskMark ve info
Hard Disk Sentinel
HD Tune
Yukarıda belirtmiştim.
Peki teşekkürler en yakın zamanda sonuçları sizinle paylaşacağım

@Saint Lucia Merhabalar dediğiniz programlarda testlerimi yaptım her iki depolama alanı için(ssd ve hdd) sonuçları şimdi sizinle paylaşıyorum.

1. HDD'nin Sonuçları:
CrystalDiskInfo sonuçları.PNGCrystalDiskMark sonuçları.PNGHard Disk Sentinel sonuçları.PNGHD tune benchmark.PNG

hd tune error scan.PNG

2. SSD'nin Sonuçları:
sdd disk sentiel.PNGssd error scan.PNGssd hd tune.PNG

ssd health.PNGSSD info.PNGssd.PNG

Dosya Ekleri

• hd tune health sonuçları.PNG
    hd tune health sonuçları.PNG
    48 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:
Peki teşekkürler en yakın zamanda sonuçları sizinle paylaşacağım

@Saint Lucia merhaba dediğiniz programlarda testlerimi yaptım her iki depolama alanı için(SSD ve HDD) sonuçları şimdi sizinle paylaşıyorum.

1. HDD'nin Sonuçları:
Eki Görüntüle 1597704Eki Görüntüle 1597705Eki Görüntüle 1597706Eki Görüntüle 1597707

Eki Görüntüle 1597708

2. SSD'nin Sonuçları:
Eki Görüntüle 1597711Eki Görüntüle 1597712Eki Görüntüle 1597713

Eki Görüntüle 1597715Eki Görüntüle 1597716Eki Görüntüle 1597722

HDD'den de sorun var. Isıyı yanlış göstermiş. Sensörü bozuk olabilir. Ayrıca CRC değerin de yüksek sayılır. Bunun sebebi kablodan, diskten ya da anakarttan da olabilir.

HDD'den de sorun var. Isıyı yanlış göstermiş. Sensörü bozuk olabilir. Ayrıca CRC değerin de yüksek sayılır. Bunun sebebi kablodan, diskten ya da anakarttan da olabilir.
öncelikle yardımlarınız için teşekkürler. Peki aktif bir çözüm öneriniz var mıdır? Isınma problemi olabilir çünkü kasam kapalı kasa ve hiçbir şekilde hava alış-verişi söz konusu değil tek bir egzoz fanla dönüyor. Bunun yüzünden ekran kartım da ısınıyor. Çözüm öneriniz nedir kesin çözüm için HDD mi değişmeki yoksa aperatif çözümleri var mıdır?

Öncelikle yardımlarınız için teşekkürler. Peki aktif bir çözüm öneriniz var mıdır? Isınma problemi olabilir çünkü kasam kapalı kasa ve hiçbir şekilde hava alış-verişi söz konusu değil tek bir egzoz fanla dönüyor. Bunun yüzünden ekran kartım da ısınıyor. Çözüm öneriniz nedir kesin çözüm için HDD mi değişmeki yoksa aperatif çözümleri var mıdır?

Sıcaklık doğruysa düşürmek gerekir. CRC hataları için zamanında uğraşanlar genel bir çözüme ulaşamadı. Chipset ile ilgili olduğunu söyleyenler var. Mavi ekran hatasına sebep oluyor. Aldınız mı hiç oyunlarda çökme raporu?

Sıcaklık doğruysa düşürmek gerekir. CRC hataları için zamanında uğraşanlar genel bir çözüme ulaşamadı. Chipset ile ilgili olduğunu söyleyenler var. Mavi ekran hatasına sebep oluyor. Aldınız mı hiç oyunlarda çökme raporu?
oyunlarda çökme raporu alamadım. İlk mavi ekranımı dün gece CSGO Yoldaş maçında yedim dedim allah allah noluyor sonra pc yeniden açıldı bir daha csye girdim bu sefer de tam lobiye bağlanırken mavi ekran yedim daha sonra pc yi kapattım ve açmadım bu sabah da valorant oynamak istedim ve ölüm maçı açtığım anda mavi ekran yedim daha sonra tekrar denedim poligona falan girdim bu sefer mavi ekran vermedi ama donmalar oluyordu. Daha sonra farklı oyunlarda denemek istedim ve GTA V e girdim ama o da daha da beter yükleme ekranında çöktü. Sıcaklıklar doğru olabilir dediğim gibi kasa önden hava almıyor ve sadece arkada küçük bir egzoz fanı ile çalışıyor. CRC'nin ne olduğu hakkında bir fikrim yok

Kullandığım Kasa:
9696827277362.jpg

Oyunlarda çökme raporu alamadım. İlk mavi ekranımı dün gece CS:GO Yoldaş maçında yedim dedim Allah Allah ne oluyor sonra PC yeniden açıldı bir daha CS'ye girdim bu sefer de tam lobiye bağlanırken mavi ekran yedim daha sonra PC'yi kapattım ve açmadım bu sabah da Valorant oynamak istedim ve ölüm maçı açtığım anda mavi ekran yedim daha sonra tekrar denedim poligona falan girdim bu sefer mavi ekran vermedi ama donmalar oluyordu. Daha sonra farklı oyunlarda denemek istedim ve GTA V'e girdim ama o da daha da beter yükleme ekranında çöktü. Sıcaklıklar doğru olabilir dediğim gibi kasa önden hava almıyor ve sadece arkada küçük bir egzoz fanı ile çalışıyor. CRC'nin ne olduğu hakkında bir fikrim yok

Kullandığım Kasa:
9696827277362.jpg

Çökmeden kastım "mavi ekran" zaten. Sisteminizde farklı sorunlar mevcut bana kalırsa. Tavsiyem oyunda mavi ekran aldıktan sonra çökme raporunu oluşturup yeni konu açmanız. Oraya dosyayı paylaşıyorsunuz ve hatanın sebebini söylüyorlar.

Peki çökme raporunu nasıl oluşturabilirim?

Bu problemin alanı farklı. Donanımsal ya da yazılımsal sorunu hata raporunu okuyabilen kişiler sana belirtecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı