HDD'den SSD'ye Format İle Windows 10 Kurmak

Lintos

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
25
Yer
Colorado, Colorado Springs
Arkadaşlar bilgisayara SSD'mi bağladım BIOS'tan kontrol ettim. Ne USB var ne CD dümdüz formata giriştim fakat ilk deneyimin, diskleri nasıl bicimlendiririm Windows 10'u nasıl SSD'nin içine kurarım bir fikrim yok yardımcı olur musunuz?

USB veya disk olmadan format atamazsınız. Önce format dosyasını hazırlayın. Biçimlendirme kısmını ise format atarken nereye kurulacak aşamasında yaparsınız. Her şeyden önce önemli dosyalarınızı yedeklemeyi unutmayın.

İlk olarak Windows 10 İndirme Rehberi - Technopat
Daha sonra UEFI Windows 10 Kurulum USB'si Hazırlama - Technopat
En son ise
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoları tek tek izleyin. Biraz bilgisayardan anlıyorsanız çok rahat yapabilirsiniz. Takıldığınız yer olursa sorun bana.
Hocam Rufus ile şuan USB'ye aktarım yapıyorum fakat boot olayını bilmiyorum

@Lintos bilgisayarı yeniden başlat açılışta delete tuşuna bas bios ekranı gelene kadar.
Bios geldikten sonra Boot kısmı olacak oraya gel ve boot option 1 kısmını rufus ile yazdırdığın USB diskin adını seç.
Daha sonra save and exit (kaydet ve çık) yaparak açılışın USB bellekten başlamasını sağlayın.

@Lintos bilgisayarı yeniden başlat açılışta delete tuşuna bas bios ekranı gelene kadar.
Bios geldikten sonra Boot kısmı olacak oraya gel ve boot option 1 kısmını rufus ile yazdırdığın USB diskin adını seç.
Daha sonra save and exit (kaydet ve çık) yaparak açılışın USB bellekten başlamasını sağlayın.
https://i.hizliresim.com/GmWlR7.jpg şu bolumdeyim kafam karıştı maalesef isteğim şu bir disk halinde 1 TB hdd im olması yaninda da 250 GB SSD'min görünmesi tabi SSD'me kuracağım Windowsu

Hepsini sil. Daha sonra ssd olana gelip yeni bölmesine tıkla ve enter yap. Sonra aynı işlemi hdd içinde yap. En son tekrar ssd bölmesine dön ve yanında birincil olana tıklayıp ileri de. Bu kadar.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı