HDD'den SSD'ye geçerken HDD içinceki dosyalar nerede saklanır?

yusuf alkas

Hectopat
Öncelikle merhaba, Windows 11 kullanıyorum sistem harddiskle çalışıyor. Windows 10 ile Windows 11'in HDD optimizasyon desteği olmadığını fark ettim. Zaten bilgisayarın açılma süresi 1 dakikayi buluyor. Yakın zamanda bir SSD alacağım ancak hard diskimde 200 GB'a yakın resim anı dosyaları var. SSD'yi alınca Windows 11'i yükleyeceğim ve dosyaların oyunların vs. hard diskte kalmasını istiyorum veya duruma göre yüksek kapasiteli bir SSD alıp her şeyi SSD'ye de kurabilirim. Ancak dediğim gibi 200 GB'a yakın anı var ve bunları flash bellek ile taşımam acayıp zor olur benim için. Pratik bir öneriniz var mı? Disk kopyalama videoları gördüm bu yoldan hard diski SSD'ye taşır isem harddiskteki Windows'u nasıl silebilirim? Bana pratik bir çözüm verebilir misiniz? Teşekkürler.

Temiz kurulum ile geçmek istiyoranız. İlk önce kurulumu tamamlayın yeni diskinize. Eski diski söküp ikinci disk olarak bağlayın ve içeriğindekileri istediğiniz yeni alanınıza kopyalayın.

Disk klonlama ile geçerseniz çalışan hali ile yeni sisteme de geçiş mümkün. 1 dakika açılış süreci köyü sayılmaz ssd ler için. Başlangıçta neler çalışıyor ona bakabilirsiniz. Windows 10 ve 11 de trim desteği vardır. Sizin optimizasyon olarak beklediğiniz nedir ?

Temiz kurulum ile geçmek istiyoranız. İlk önce kurulumu tamamlayın yeni diskinize. Eski diski söküp ikinci disk olarak bağlayın ve içeriğindekileri istediğiniz yeni alanınıza kopyalayın.

Disk klonlama ile geçerseniz çalışan hali ile yeni sisteme de geçiş mümkün. 1 dakika açılış süreci köyü sayılmaz SSD'ler için. Başlangıçta neler çalışıyor ona bakabilirsiniz. Windows 10 ve 11 de TRIM desteği vardır. Sizin optimizasyon olarak beklediğiniz nedir?

Kararımı verdim 500 GB bir SSD alacağım dediğiniz gibi temiz kurulum Windows'u yükleyeceğim hard diskimde oyunlar ve resimler kalacak ancak Windows hard diskten nasıl temizlenecek orasını hiç bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Kararımı verdim 500 GB bir SSD alacağım dediğiniz gibi temiz kurulum Windows'u yükleyeceğim hard diskimde oyunlar ve resimler kalacak ancak Windows hard diskten nasıl temizlenecek orasını hiç bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Eski diskteki gereksiz klasörleri silmek bir çözüm yolu uzun sürer. Yeni SSD'ye verileri alıp sonra diğerine format atıp geri taşımak bir çözüm yolu.

Geri
Yukarı