HDD'den SSD'ye geçiş

Fonzix

Kilopat
Yeni bir bilgisayar aldım (FreeDOS) ve içinde 240GB'lık SSD var. Şu anki bilgisayarımda ise HDD var ve Windows kurulu kafam şu an çok karışık ne yapıcağımı dair. Disk klonlama falan varmış ama pek anlamadım. Ben bu HDD'yi yeni PC'ye takıp format atıp Windows'u SSD'ye kurabilir miyim? Bu işin içinden en kolay nasıl çıkarım?

Yeni bir bilgisayar aldım (FreeDOS) ve içinde 240GB'lık SSD var. Şu anki bilgisayarımda ise HDD var ve Windows kurulu kafam şu an çok karışık ne yapıcağımı dair. Disk klonlama falan varmış ama pek anlamadım. Ben bu HDD'yi yeni PC'ye takıp format atıp Windows'u SSD'ye kurabilir miyim? Bu işin içinden en kolay nasıl çıkarım?
Sıfır kurulum yap ileride sorun yaşama. Kafan rahat olsun. Eski Windows'un sürücüleri uyumlu olmayıp ileride mavi ekran hataları verebilir.

Format atmayı öğren, zaten bilgisayarların donanımlarıda farklıdır.
Ve evet nereye kuracağını ve ne kadar alan bırakacığını sen seçiyorsun.

İlk önce bir flaşa Windows kur. Sonra hepsine format at. Ama format bütün dosyalarını siler.

Bu HDD'yi yeni PC'ye takıp format atsam oradan hangi diske Windows'u kurmak istediğime dair bir ayar falan geliyor mu?
Hayır, kurulu Windows olan HDD'ni taktığında böyle bir seçenek gelmez.

Son düzenleme:
SSD'ye windowsu kur öncelikle. Ardından HDD'yi sistemine bağla ve SSD üzerinden boot sağla. Ardından bilgisayarıma girip HDD'yi biçimlendir.

Yeni konular

Geri
Yukarı