HDD'den SSD'ye geçiş

the_hunters

Zeptopat
Daha fazla  
Selamlar Toshiba MQ-01ABD032 HDD kullanıyorum ama SSD için Kingston A400'ü düşünüyorum sizce değiştirsem hızda bir kayıp yaşar mıyım?
(Toshiba SATA 2 bağlantıya sahip)
(Kingston SATA 3 bağlantıya sahip)

Selamlar Toshiba MQ-01ABD032 HDD kullanıyorum ama SSD için Kingston A400'ü düşünüyorum sizce değiştirsem hızda bir kayıp yaşar mıyım?
Sata 3 hızlarını ulaşamazsınız ama HDD'den hızlı olacağı kesin. Uygun aparatla takılıyordu sanırım.

SATA II'den dolayı elbet kayıp yaşarsınız hocam fakat yine de HDD'den çok daha iyi olacaktır. Ayrıca o fiyat bandında bu SSD'yi öneririm.

Tamam o zaman ben başka SSD'lere bakayım ama bağlantı değiştiği için hız kaybı olur mu?
Hızda kayıp yaşamazsınız hocam. Ayrıca linkteki SSD'yi öneririm.

Tamam bu aklımda olsun

A400 kalitesiz bir SSD önermem. Ben paraya kıyıp kaliteli bir şey aldım çok memnunum şu an. Bozuk HDD'den Samsung 870 EVO'ya geçtim ve fark bayağı hissediliyor. Eğer A400'e geçerseniz sonradan çok başınız ağrır. Bütçe belirtirseniz öneri yapabiliriz.

Tamam o zaman ben başka SSD'lere bakayım ama bağlantı değiştiği için hız kaybı olur mu?

Hayır daha iyi bir bağlantıya geçtiğiniz için sorun olmaz daha iyi olur. Eğer SATA 3'den 2'ye geçseydiniz olurdu ama şimdi HDD'ye göre daha yavaş olmaz. Ancak SSD normal bir SSD'den daha yavaş çalışır, eğer anakart SATA 2 ise.

Yeni konular

Geri
Yukarı