HDD'den SSD'ye geçmek mantıklı mı?

Bilgisayara yeni format attım açılış hızı 20-25 saniye arası, sadece YouTube, Twitch ve Visual Studio Code kullanıyorum oyun oynamıyorum ama yine de aklımda 120 GB'lık bir SSD'ye geçme düşüncesi vaçr sizce geçmek mantıklı mı olur? Yoksa para israfı mı? HDD hızını ekledim, WD Blue 500GB.

HDD'den SSD'ye geçtim HDD kullanırken o kadar yavaştı ki şaka yapmıyorum Valorant'a 10 dk da giriyordu şimdi 1 dk bile sürmüyor açılması her şey çok hızlanıyor bunun kadar mantıklı bir şey olamaz.

Bilgisayara yeni format attım açılış hızı 20-25 saniye arası, sadece YouTube, Twitch ve Visual Studio Code kullanıyorum oyun oynamıyorum ama yine de aklımda 120 GB'lık bir SSD'ye geçme düşüncesi vaçr sizce geçmek mantıklı mı olur? Yoksa para israfı mı? HDD hızını ekledim, WD Blue 500GB.

Windows'u SSD'ye kurarsanız elbette etki edecektir.

HDD'den SSD'ye geçtim HDD kullanırken o kadar yavaştı ki şaka yapmıyorum Valorant'a 10 dk da giriyordu şimdi 1 dk bile sürmüyor açılması her şey çok hızlanıyor bunun kadar mantıklı bir şey olamaz
Oyun oynamıyorum
Düşük bütçeli 120 GB SSD'ye önerilen bir marka, arkadaşım PNY SSD kullanıyor bir sıkıntı çıktığını görmedim. JD'den daha kaliteli bence.
Teşekkür ederim tavsiyen için

Sata 3 destekliyor peki 120 gblık iyi bir ssd varmı bildiğin mı (samsung çok pahalı)ben fiyatı uygun james donkey düşünüyorum ama genel olarak bu forumda kimse memnun değil gibi
pny ssd almanı öneririm bende laptopumda kullanıyorum yaklaşık 5 ay oldu hiç sıkıntı yok ilk günkü gibi hala

Bilgisayara yeni format attım açılış hızı 20-25 saniye arası, sadece YouTube, Twitch ve Visual Studio Code kullanıyorum oyun oynamıyorum ama yine de aklımda 120 GB'lık bir SSD'ye geçme düşüncesi vaçr sizce geçmek mantıklı mı olur? Yoksa para israfı mı? HDD hızını ekledim, WD Blue 500GB
Bende de tıpkı sizin hdd nizden wd blue500gb vardı açılış hızı 30-40 sny civarıydı oyun ve programlar çok ağırdı 120lik ssd ye geçtim o bozulunca o kadar memnunumki açılış hızı 10sny chrome da bile farkediyor asıl oyun oynamıyorsanız geçin ssd ye çünkü depolama alanı kısıtlı sizin 500gb hdd ile işiniz yok ki.

Yeni konular

Geri
Yukarı