HDD'den SSD'ye işletim sistemi aktarmak

Beelzebub

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Masaüstü bilgisayarıma 240 GB'lık Sandisk ultra 2 SSD aldım. Fakat bunun bilgisayara montajı nasıl yapıcam ve hali hazırda kurulu olan Windows 10'u bu yeni SSD'ye nasıl kuracam? Öncelikle dosya kurtarmak istemiyorum sıfırdandan kurmak istiyorum. Anakartım Msi Gaming z87-g45. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam yapacağın işlem çok basit Sistem görüntüsü yedekleme bölümünden imaj alıp yeni diske açacaksın. Aşağıdaki linki incelemeni tavsiye ederim. Ben çok yaptım hiç bir sıkıntı olmuyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam yapacağın işlem çok basit Sistem görüntüsü yedekleme bölümünden imaj alıp yeni diske açacaksın. Aşağıdaki linki incelemeni tavsiye ederim. Ben çok yaptım hiç bir sıkıntı olmuyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam yanlış anlamadıysam burda sistem yedeklemesi yapıyor fakat ben herşeyi sıfırdan kurmak istiyorum.Mesela şimdi usb'ye windowsu attım,ssd yi bilgisayara taktım. Bu ssd'yi bilgisayar direk görecek mi? Görürse windowsun yüklü olan Hdd'yi biçimlendirip SSD ye mi kuracağım windowsu?

Hocam yanlış anlamadıysam burda sistem yedeklemesi yapıyor fakat ben herşeyi sıfırdan kurmak istiyorum.Mesela şimdi usb'ye windowsu attım,ssd yi bilgisayara taktım. Bu ssd'yi bilgisayar direk görecek mi? Görürse windowsun yüklü olan Hdd'yi biçimlendirip SSD ye mi kuracağım windowsu?

Hocam sıfırdan Windows mu kurmak istiyorsun yoksa mevcut kullandığın Windowsu olduğu gibi yeni SSD yemi aktarmak istiyorsun?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı