HDD'e USB'siz Windows 10 formatı atarken %9'da kaldı

Ahmet420

Centipat
Daha fazla  
Windows 10'da USB'siz format atıyordum, daha önceden de yapmıştım. Şimdi %9'da takılı kaldı. En az 20 kere aynı bilgisayara format attım ama hiç böyle bir hata yaşamadım. Bilgisayarımda sadece 1 tane HDD var. HDD'de sorun olduğunu düşünüyorum, umarım değildir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10'da USB'siz format atıyordum, daha önceden de yapmıştım. Şimdi %9'da takılı kaldı. En az 20 kere aynı bilgisayara format attım ama hiç böyle bir hata yaşamadım. Bilgisayarımda sadece 1 tane HDD var. HDD'de sorun olduğunu düşünüyorum, umarım değildir.
Çok dengesiz bir işlem eğer HDD bölünmüş değilse, üstünde bir kravat ve gömlek varken altına yeni bir gömlek giyip kravat takmak gibi düşünebilirsin. Ayrıca en az 20 kere format attığını iddia ediyorsan klavyeyi çıkartıp önüne bir koyduktan sonra düşünmek iyi olabilir ben neden 20 format atıyorum ama insanlar belki yılda 1 ihtiyaç duyuyor diye.

USB edinip onunla kurulumu yapıp sonra HDD/SSD'ni bir kontrol etsen iyi olur, daha iyisi ise linux usb bootable bir sistemle hiçbir şey kurmadan kontrol etmek, bir arıza varsa ona göre hareket etmek.

Dosyaların eksiksiz olduğuna emin misiniz? Ne şekilde kurulum oluyor tam olarak yukarıdaki hocamın dediği gibi bölümlendirme olmadan mı?

Yalan yok, gerçektende rahat 20 kere format atımışımdır. Bu bilgisayarı 6 yıldır kullanıyorum ve ne zaman kasmaya başlasa format atardım ama USB'siz. Ve şimdi bu hatayla karşılaştım benim tek merak ettiğim şey, HDD'yi çöpe atmadan bu format veya sıfırlama işlemini tamamlayabilmek. USB var ama USB'li formatta çok hata yaşıyorum bölünme işlemi ile ne kastettiğinizi anlamış değilim.

Yalan yok, gerçektende rahat 20 kere format atımışımdır. Bu bilgisayarı 6 yıldır kullanıyorum ve ne zaman kasmaya başlasa format atardım ama USB siz. Ve şimdi bu hatayla karşılaştım benim tek merak ettiğim şey, HDD yi çöpe atmadan bu format veya sıfırlama işlemini tamamlaya bilmek. USB var ama USB li formatta çok hata yaşıyorum bölünme işlemi ile ney kastettiğinizi anlamış değilim.
Çok dengesiz bir işlem eğer HDD bölünmüş değilse, üstünde bir kravat ve gömlek varken altına yeni bir gömlek giyip kravat takmak gibi düşünebilirsin. Ayrıca en az 20 kere format attığını iddia ediyorsan klavyeyi çıkartıp önüne bir koyduktan sonra düşünmek iyi olabilir ben neden 20 format atıyorum ama insanlar belki yılda 1 ihtiyaç duyuyor diye.

USB edinip onunla kurulumu yapıp sonra HDD/SSD'ni bir kontrol etsen iyi olur, daha iyisi ise linux usb bootable bir sistemle hiçbir şey kurmadan kontrol etmek, bir arıza varsa ona göre hareket etmek.

Dosyaların eksiksiz olduğuna emin misiniz? Ne şekilde kurulum oluyor tam olarak yukarıdaki hocamın dediği gibi bölümlendirme olmadan mı?

Bölümlendirme ne demek bilmiyorum. Eğer anlıyorsam şimdi 500 GB alanım var ve onu 250 250 ayırmak mı?

Sıfırlama yapıyorsan, 20 kere sıfırlama yapmaktansa, 6 yılda 1'erden 6, 2'de yanlışlık oldu bir şeyleri yanlış yaptın diye atsan 8 adet temiz kurulum olurdu. 20 sıfırlamada nelere ne oldu, hangi güncellemelerde neler yaşandı, işler karışmış sanırım.

Kaybedecek dosyaların varsa, bir linux distro ile açıp bakıp onları başka bir USB'ye/CD/DVD'ye aktarabilirsin, sonra tam bir format atarsın.

Sıfırlama yapıyorsan, 20 kere sıfırlama yapmaktansa, 6 yılda 1'erden 6, 2'de yanlışlık oldu bir şeyleri yanlış yaptın diye atsan 8 adet temiz kurulum olurdu. 20 sıfırlamada nelere ne oldu, hangi güncellemelerde neler yaşandı, işler karışmış sanırım.

Kaybedecek dosyaların varsa, bir Linux distro ile açıp bakıp onları başka bir USB'ye/CD/DVD'ye aktarabilirsin, sonra tam bir format atarsın.

Gerek kalmadı, yeni HDD alıp USB'den Windows yükleyeceğim önemli dosyalarım yoktu zaten. Yardımınız için teşekkürler bir de ciddiyim 20 kere sıfırlama yapmışımdır.

Gerek kalmadı, yeni HDD alıp USB'den Windows yükleyeceğim önemli dosyalarım yoktu zaten. Yardımınız için teşekkürler bir de ciddiyim 20 kere sıfırlama yapmışımdır.
HDD'nin bozulduğu sonucuna nerden vardınız peki? Windows sıfırlamanın kendisi sorunlu zaten USB ile şimdiki diske format atıp sağlığına bakın.

Karara kendim vardım. Zaten maksimum 10 MB hızında değiştirmem mantıklı olur sonra da arkadaşımın bilgisayarında USB'me ISO dosyası yazdırırım.

Geri
Yukarı