HDD'li bilgisayar donuyor

Windows RAM testi aracını deneyin.

Testi yaptırdım sonucunu nereden öğreneceğim?

Sistemin tüm parçalarını yazar mısınız?

20211115_140706~2.jpg

İlk attığım resimdeki hatayı araştırdım ve ekran kartının yazılısından olduğunu anladım. Bende yazılımı kaldırdım. Normalde AMD Radeon HD 5450 kullanıyorum. Yazılımı kaldırınca donma ortadan kalktı. PC sorunsuz açılıyor. Sorun belki bununla ilgilidir. Sadece söylemek istedim görüşlerinizi bekliyorum.
Bu arada RAM testinin sonucundan bir sorun çıkmadı.
Galiba kimse bulamadı. Rica etsem bir de siz bakar mısınız?
@Yener K.

Son düzenleyen: Moderatör:
Testi yaptırdım sonucunu nereden öğreneceğim?

Eki Görüntüle 1215354
İlk attığım resimdeki hatayı araştırdım ve ekran kartının yazılısından olduğunu anladım. Bende yazılımı kaldırdım. Normalde AMD Radeon HD 5450 kullanıyorum. Yazılımı kaldırınca donma ortadan kalktı. PC sorunsuz açılıyor. Sorun belki bununla ilgilidir. Sadece söylemek istedim görüşlerinizi bekliyorum.
Bu arada RAM testinin sonucundan bir sorun çıkmadı.
Galiba kimse bulamadı. @yenerrica etsem bireyde siz bakar mısınız?
@Yener K.

Çözdüm dediniz hocam?

Çözdüm dediniz hocam?

Çözememişim yine devam ediyor. Kabloyu değiştirdik birkaç saat düzeldi yine devam etti, ekran kartının sürücüsünü sildim bir saat devam etti yine başladı sorun. Ne yapsam olmuyor. Beni bu kadar ugrastiran ne acaba? Ama ilk görselde attım bugün bu hatayı verdi ilk defa bu hatayı verdi hocam.
20211115_111859.jpg

Bu hatayı verdi sabah.

Çözememişim yine devam ediyor. Kabloyu değiştirdik birkaç saat düzeldi yine devam etti, ekran kartının sürücüsünü sildim bir saat devam etti yine başladı sorun. Ne yapsam olmuyor. Beni bu kadar ugrastiran ne acaba? Ama ilk görselde attım bugün bu hatayı verdi ilk defa bu hatayı verdi hocam.
Eki Görüntüle 1215679
Bu hatayı verdi sabah.

Tekrar deneyin Memtest86'yı. RAM'de sorun var gibi. Technopat YouTube kanalında denilen gibi yaptınız değil mi?

Mesela bu bilgisayar donuyor ardından ani bir şekilde mavi ekran geliyor gidiyor. Sonra yeniden başlatıyor, yeniden başlatma sirasinda disk hatasi veriyor. Tam hatırlamıyorum ama galiba "Disk boot failure" gibi bir sey yazıyor. Sonra birdaha yeniden başlatıyorum. Bu seferde 0xc000001 hatasını veriyor. Bu döngü böyle birkaç kez devam ediyor sonra yine masaüstü açılıyor.

Mesela bu bilgisayar donuyor ardından ani bir şekilde mavi ekran geliyor gidiyor. Sonra yeniden başlatıyor, yeniden başlatma sirasinda disk hatasi veriyor. Tam hatırlamıyorum ama galiba "disk boot failure" gibi bir şey yazıyor. Sonra bir daha yeniden başlatıyorum. Bu sefer de 0xc000001 hatasını veriyor. Bu döngü böyle birkaç kez devam ediyor sonra yine masaüstü açılıyor.

Minidump dosyasını paylaşın.

Nereden bulacağım onu? Yardım eder misiniz?

Merhaba.
Bilgisayarımda anlayamadığım bir şekilde donma mevcut. Format attığım halde devam eden bir sorun. Format atarken diski biçimlendirip atıyorum. Ama sorun yine devam ediyor. Windows 8 ve Windows 10 iki işletim sisteminde de aynı sorunu yaşıyorum. HDD ile ilgili olabilir diye kablosunu değiştirdim. Sorun devam ediyor. Programlar ile test yaptırdım, ama sonuç nafile. Recep baltaşın anasını siktim ama bana bir SSD yi çok gördü. Ne yapmam lazım artık bilmiyorum.
Daha demin böyle bir hata verdi ve bilgisayar dondu.
Eki Görüntüle 1215187
Keşke SDD ye geçme ihtimaliniz olsaydı çok performanslı.

Yeni konular

Geri
Yukarı