HDD'li laptopa işletim sistemi önerisi

HDD haliyle yavaş olur SSD alma gibi bir imkanınız yoksa Windows 7 önerimdir fakat birçok oyunu oynayamazsınız günümüzdeki çoğu oyunlar Windows 7 desteğini kesti fakat oyun oynamayacaksanız Windows 7 öneririm
2022 yılında Windows 7, hem de yeni donanıma?

Oyunu geçtim oyun mevzu değil. Mevzu 2022 yılında Windows 7 kullanmak.

Peki, HDD kullanan arkadaş Windows 7 kullanabilir. 1660 Ti i7 6. nesil işlemcili sistemdeyim 1 TB HDD vardı Win 10'da sinir krizleri yaşattı HDD ile Windows 7 kullanmak farz. Artık HDD eskilerde kaldı Windows 10 kullanacaksanız kesinlikle SSD şart. Sistemime SSD aldım ve aradaki fark çok fazla. Yani HDD'li bir sistemde Windows 10 kullanmak eziyettir.
Kısacası HDD Devri eskide kaldı. HDD'li sistemlerin çoğunda Windows 7 kullanılıyor.

Sizin demiş olduğunuz şey kaplumbağaya çitayı geç demek gibi bir şey :)

8.1 desteği varsa cihazın geçirebilirsin.
Cihazın linkini atabilir misin?

Direkt Linux'a geçmek yerine Dual boot gibi şeyler de deneyebilirsin.
Oyun oynayacağında Windows açarsın internet falan için Linux.

Winehq her ne kadar Windows ile aynı performansı veremese de başarılı bir yazılım.

Oynadığın oyunları da yazsan fena olmaz :D

GTA 4, GTA 5, CS:GO, Half-Life, CS 1.6, Minecraft, tales of arise, openspades, Max Payne 3, GTA SA, Mafia 2

Aklıma gelenler bunlar Linux üzerinde oynadıklarım ve bence Linux tabii ki herkese göre değişebilir ama daha performanslı bana göre, bu günlerde birkaç programa ihtiyacım oldu winehq ile çözülebilecek bir şey olmadığı için mecburi Windows 10 kurdum gene bazı sevdiğim oyunları yükledim de sebepsiz drop aldım Linux da bu sorun yoktu zaten winehq saf olarak kullanırsanız biraz daha uğraştırır Lutris, playonlinux gibi winehq tabanlı yazılımlar ile daha iyi sonuç alırsınız zaten Steam üzerinden aldıysanız proton denen bir şey yapılmış oradan genelde sorunsuz çalışıyor. :)
Peki, HDD kullanan arkadaş Windows 7 kullanabilir. 1660 Ti i7 6. nesil işlemcili sistemdeyim 1 TB HDD vardı Windows 10'da sinir krizleri yaşattı HDD ile Windows 7 kullanmak farz. Artık HDD eskilerde kaldı Windows 10 kullanacaksanız kesinlikle SSD şart. Sistemime SSD aldım ve aradaki fark çok fazla. Yani HDD'li bir sistemde Windows 10 kullanmak eziyettir.

Kısacası HDD devri eskide kaldı. HDD'li sistemlerin çoğunda Windows 7 kullanılıyor.

Sizin demiş olduğunuz şey kaplumbağaya çitayı geç demek gibi bir şey :)

Hocam 2022 de isterseniz XP bile kullanırsınız program desteğini falan geçtim Windows 7 artık desteklenmeyen güvenlik güncellemesi almayan bir sistem bu durumda herhangi bir açık bulunması durumunda savunmasız kalıyorsunuz XP'den farksız olacak yakında zaten ağ üzerinden bile virüs bulaştırmak backdoor atmak gibi şeyler kolaylaşacak oyun program desteği konusundan önce güvenlik önemli bana göre, Windows 8.1 kullanın HDD sistemde desteği bitinceye kadar isterseniz veya Windows 10 kullanın sistemi NTLite ile gereksiz şeyleri kaldırın modlayın telemetrileri silin vb şeylerle hızlandırın eğer Windows 10'u sevmiyorsanız Linux kullanabilirsiniz şimdi öyle dedim diye Linux fanı sanmayın beni ben gayet normal söylüyorum Linux kullanabilirsiniz bu sistemde Linux mu kullanılır diyebilirsiniz neden kullanılmasın Linux en iyi bilgisayarlardan en kötüye çalışmakta gündelik iş konusunda da oyunda da sizi memnun edecek bir sistemdir HDD de hantal değildir Microsoft artık yeni sistemler için optimize yapıyor işletim sistemini tabii ki HDD de sorunlu olması normal ama sizin için güvenlik, güncelleme vs önemli değilse ister Windows 7 ister XP ister Vista ister 2000 kullanın fark etmez. İyi sosyaller.

Son düzenleme:
GTA 4, GTA 5, CS:GO, Half-Life, CS 1.6, Minecraft, tales of arise, openspades, Max Payne 3, GTA SA, Mafia 2

Aklıma gelenler bunlar Linux üzerinde oynadıklarım ve bence Linux tabii ki herkese göre değişebilir ama daha performanslı bana göre, bu günlerde birkaç programa ihtiyacım oldu winehq ile çözülebilecek bir şey olmadığı için mecburi Windows 10 kurdum gene bazı sevdiğim oyunları yükledim de sebepsiz drop aldım Linux da bu sorun yoktu zaten winehq saf olarak kullanırsanız biraz daha uğraştırır Lutris, playonlinux gibi winehq tabanlı yazılımlar ile daha iyi sonuç alırsınız zaten Steam üzerinden aldıysanız proton denen bir şey yapılmış oradan genelde sorunsuz çalışıyor. :)

Hocam 2022 de isterseniz XP bile kullanırsınız program desteğini falan geçtim Windows 7 artık desteklenmeyen güvenlik güncellemesi almayan bir sistem bu durumda herhangi bir açık bulunması durumunda savunmasız kalıyorsunuz XP'den farksız olacak yakında zaten ağ üzerinden bile virüs bulaştırmak backdoor atmak gibi şeyler kolaylaşacak oyun program desteği konusundan önce güvenlik önemli bana göre, Windows 8.1 kullanın HDD sistemde desteği bitinceye kadar isterseniz veya Windows 10 kullanın sistemi NTLite ile gereksiz şeyleri kaldırın modlayın telemetrileri silin vb şeylerle hızlandırın eğer Windows 10'u sevmiyorsanız Linux kullanabilirsiniz şimdi öyle dedim diye Linux fanı sanmayın beni ben gayet normal söylüyorum Linux kullanabilirsiniz bu sistemde Linux mu kullanılır diyebilirsiniz neden kullanılmasın Linux en iyi bilgisayarlardan en kötüye çalışmakta gündelik iş konusunda da oyunda da sizi memnun edecek bir sistemdir HDD de hantal değildir Microsoft artık yeni sistemler için optimize yapıyor işletim sistemini tabii ki HDD de sorunlu olması normal ama sizin için güvenlik, güncelleme vs önemli değilse ister Windows 7 ister XP ister Vista ister 2000 kullanın fark etmez. İyi sosyaller.
Aslında oyunları konu sahibine sormuştum ama neyse, bilgilenmiş oldum :D.

Siz bu şekilde düşünüyorsanız bende size şöyle cevap vereyim Windows 8.1 de yakında XP gibi olacak desteği kesilince siz bu algıdasınız şu an

Geri
Yukarı