Çözüldü HDD'nin ışığa yanmasına rağmen bilgisayar görmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Cenkay Yılmaz

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba Arkadaşlar,

Bilgisayarım Harici HDD'yi görmüyor. HDD'nin ışığı yanıyor ve çalışır vaziyette duruyor. Disk yönetimi kısmından baktım "ayrılmamış" statüsünde de gözükmüyor. Sebebi ne olabilir?

1651052877916.png

Teşekkürler.

Çözüm
Başka kabloda ve PC de denediyseniz muhtemelen sağlığı düşüktür(düşme vs gibi sebeplerden olabilir) ve işi bitmiştir. Benim aklıma gelen bir şey yok yardımcı olabilecek fikirleri olan arkadaşlar varsa kolay gelsin. İyi Sosyal'ler

Sorunu çözdüm. Kablosunda problem varmış. Değiştirdim ve çalıştı.
Adımlar:
1- HDD'yi başka bir bilgisayarda çalışıyor mu kontrol et.
2- Kabloyu ve SATA girişini değiştir kontrol et.
3- Önceden çalışıyorsa BIOS'u sıfırlayıp tekrar kontrol et.

Hocam ayrılmamış yazan yer neresi? Ben göremedim.
Hocam işte yok. Ayrılmamış alanda olsa harf atayıp kuracağım diski ama orada da çıkmıyor.
Bağlantılar sağlam mı hocam BIOS'ta gözüküyor mu? Diskin sağlam olduğundan emin misiniz?
Bağlantılarda sorun yok. BIOS da boot alanında görünmüyor. Diskin sağlamlığı konusunda emin değilim. :)

Hocam işte yok. Ayrılmamış alanda olsa harf atayıp kuracağım diski ama orada da çıkmıyor.

Bağlantılarda sorun yok. BIOS da boot alanında görünmüyor. Diskin sağlamlığı konusunda emin değilim. :)

Başka kabloda ve PC de denediyseniz muhtemelen sağlığı düşüktür(düşme vs gibi sebeplerden olabilir) ve işi bitmiştir. Benim aklıma gelen bir şey yok yardımcı olabilecek fikirleri olan arkadaşlar varsa kolay gelsin. İyi Sosyal'ler.

Artı -1 Eksi
Başka kabloda ve PC de denediyseniz muhtemelen sağlığı düşüktür(düşme vs gibi sebeplerden olabilir) ve işi bitmiştir. Benim aklıma gelen bir şey yok yardımcı olabilecek fikirleri olan arkadaşlar varsa kolay gelsin. İyi Sosyal'ler

Sorunu çözdüm. Kablosunda problem varmış. Değiştirdim ve çalıştı.

Çözüm

Geri
Yukarı