HDD'nin Kullanım Sırasında %100'e Çıkması

M.Zeyd

Hectopat
Daha fazla  
1 sene olmadan daha 1 TB Seagate 7200 Rpm harddiskimde böyle bir sorun çıkageldi. Bu sorun önceden de vardı. HDD'deki her şeyi sildikten sonra düzelmişti. Şimdi sadece 300 GB'ı dolu olmasına rağmen kullanılamaz halde. Bu benim PC'deki ikinci harddiskim. Yani Windows farklı bir harddiskte. Acaba bununla alakası var mı?
Harddisk 1 dakika aralıklarla çalışıyor bi sonra yine gidiyor.
hdd1,.jpg
hdd2.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam arka planda antivirüs programı vs çalışıyor olabilir. En basit Windowsun defender programı bile tarama esnasinda fazlasiyla harddisk kullanıyor. Ben bu yüzden Windows 10 'u SSD üzerine kurma taraftarıyım.

Hocam arka planda antivirüs programı vs çalışıyor olabilir. En basit Windowsun defender programı bile tarama esnasinda fazlasiyla harddisk kullanıyor. Ben bu yüzden Windows 10 'u SSD üzerine kurma taraftarıyım.
Dediğinizin olma ihtimali var. İşlemler kısmının ekran görüntüsünü attığı zaman belli olucak zaten.

Sorunda bu işte hişbirşey kullanamamak. Harddiskte en ufak bir işlem yapılmaya başlansın direk kitleniyor ve harddisk kapanıp açılma sesi geliyor

Çözümü buldum yanlışlıkla. Pc kapalı iken hdd yi çıkardım sonra pc açık iken taktım. Sonra ise aygıt yöneticisinden hddleri taradım ve düzeldi

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı