HDD'ye işletim sistemi kurmadan içindeki bilgilere nasıl erişilir?

NightUmut

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar eski laptopumda bir HDD vardi. Ben bu bilgisayara SSD upgrade yaptim, sistemi sifirladim ancak HDD icinde bilgilerim var ve o bilgilere de aparat araciligi ile erisiyordum. Şu anda yeni bir bilgisayar aldim kendime ve o icindeki SSD'yi sokup o PC'nin HDD'sini geri takmak istiyorum. Ona sistem kurmadan icindeki bilgiler kaybolmadan bunun bir yolu var mı? Yazilimsal olarak sorun olusur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar eski laptopumda bir HDD vardi. Ben bu bilgisayara SSD upgrade yaptim, sistemi sifirladim ancak HDD icinde bilgilerim var ve o bilgilere de aparat araciligi ile erisiyordum. Şu anda yeni bir bilgisayar aldim kendime ve o icindeki SSD'yi sokup o PC'nin HDD'sini geri takmak istiyorum. Ona sistem kurmadan icindeki bilgiler kaybolmadan bunun bir yolu var mı? Yazilimsal olarak sorun olusur mu?

Yeni bilgisayar masaüstü ise laptop eski HDD ikinci bir HDD olarak takarsın içindeki bilgileri yeni HDD aktarırsın. Daha sonra eski laptop HDD format atarsın tekrar kullanırsın.

Laptopta DVD okuyucu varsa HDD slotu alabilirsiniz. Yoksa bir Windows 10 kurulum USB'si oluşturup kurulumda yükselt i seçebilirsiniz.

Ya da 100-300₺ ye bir harici HDD okuyucu alabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı