HDD'ye Kurulu Windows'u SSD'ye Kurma

0emrekilic

Hectopat
Arkadaşlar bir SSD satın aldım, orijinal sürüm olan Windows'u nasıl orijinal lisanslı kurabilirim? Mevcut Windovs 10 kullanıyorum fakat PC Windows 8.1 gelmişti.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10 USB'si Oluşturma

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Windows 10 Temiz Kurulum

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Klonlama yapmanızı tavsiye etmem. Bazen sürücü hatasından dolayı mavi ekran gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. En iyisi temiz kurulum yapmak. Kişisel dosyalarınızı HDD üzerine yedekleyin ve SSD üzerine temiz kurulum yapın. Yukardaki linklerde detaylı anlatım mevcut.

Windows 10 Temiz Kurulum

Klonlama yapmanızı tavsiye etmem. Bazen sürücü hatasından dolayı mavi ekran gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. En iyisi temiz kurulum yapmak. Kişisel dosyalarınızı HDD üzerine yedekleyin ve SSD üzerine temiz kurulum yapın. Yukardaki linklerde detaylı anlatım mevcut.
Teşekkür ederim

Temiz kurulumun ya da sabit disk değişiminin lisansa bir etkisi yok. Lisans sadece anakart değiştiği zaman gider. SSD'ye temiz kurulum yapıp internet bağlantısı kurulduğu an lisans etkinleşecektir.

Windows 10 Temiz Kurulum

peki ben PC mi aldığımda windows 8,1 di ben windows 10 kurduğumda sıkıntı oluşur mu ?

Windows 8.1'den Windows 10'a yükseltme ücretsiz iken yükseltme yaptıysanız şuan
zaten orijinal Windows 10 kullanıyorsunuz. Temiz kurulum sonrası hiçbir şey olmaz. Lisans tekrar otomatik etkinleşir.

Windows 8.1'den Windows 10'a yükseltme ücretsiz iken yükseltme yaptıysanız şuan
zaten orijinal Windows 10 kullanıyorsunuz. Temiz kurulum sonrası hiçbir şey olmaz. Lisans tekrar otomatik etkinleşir.
teşekkür ederim
teşekkür ederim

Kırmızı bir uyarı aldım
Secure boot violation
Invalid signature detected ıf this error persists, seek technical assistance
Diye
Boot mesune geçemiyorum

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı