HDD'yi SSD'ye klonlama ve temiz kurulum

Lykâss

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ben yakın zamanda bilgisayar aldım. Fakat SDD sonradan geldi ben de çoktan driverdır Windows'dur ve 1-2 oyun kurdum şimdi aklımda olan birkaç soruyu soracağım.

Temiz kurulum nedir, nasıl yapılır, yapınca ne olur?
SDD'yi temiz kurulum yapıp mı takmak lazım yoksa fark etmez mi ?
Ve HDD'den SDD'ye Windows'u nasıl aktarabiliriz? Eğer aktarabilirsek diğer bilgiler HDD'de kalacak mı ?

Şimdiden teşekkürler cevaplarınız için.

Temiz kurulum nedir, nasıl yapılır, yapınca ne olur?
Windows kurulumunda disklerin sıfırlanması ve sıfır diske kurulum yapılmasıdır.
UEFI Windows 10 Kurulum Rehberi - Technopat
SDD'yi temiz kurulum yapıp mı takmak lazım yoksa fark etmez mi ?
Önerim temiz kurulum fakat klonlama da yapabilirsin.
Ve HDD'den SDD'ye Windows'u nasıl aktarabiliriz? Eğer aktarabilirsek diğer bilgiler HDD'de kalacak mı ?
Önemli olan birkaç nokta var. HDD'deki veriler SSD'nin kapasitesini aşıyorsa klonlama yapamazsın. Aşmıyorsa sitemizde klonlama için rehber mevcut.
Bilgiler her iki diskte de kalır.

Verileri Kaybetmeden SSD'ye Terfi Rehberi - Technopat

Önemli olan birkaç nokta var. HDD'deki veriler SSD'nin kapasitesini aşıyorsa klonlama yapamazsın. Aşmıyorsa sitemizde klonlama için rehber mevcut.

Verileri Kaybetmeden SSD'ye Terfi Rehberi - Technopat

Yardımlarınız için teşekkür ederim klonlama yaptım fakat windows hem Sdd' de hem de HDD' de oldu ben de HDD' deki sürücüyü biçimlendirdim ve boot menüsünden SDD' yi başa koydum sorun olmaz di mi ?

Verileri Kaybetmeden SSD'ye Terfi Rehberi - Technopat[/QUOTE
Merhaba vermiş olduğunuz linkteki rehberi izledim. hdd den ssd ye klonlamada kullanılacak kablo,adaptörü vs. nerden bulabilirim. adı ne diye geçer. herhangi bir "sata to usb" işimi görür mü? bir de benim dizüstü eski(6 senelik) olduğundan usb 2. sata to usb 3.0 ile işimi halledebilir miyim yoksa illa 2.0 mi olmalı?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı