HDMI 2.0 Portuna HDMI 1.4 Kablosu Takılır mı?

arthur.morgan4

Decapat
Benim ekran kartımın modeli ASUS Dual RTX 2060 6GB. Bu ekran kartında görselde de görebileceğiniz gibi HDMI 2.0 Portu var. Ama bende HDMI 1.4 kablosu var. Onu takıp görüntü almaya çalışırsam herhangi bir sıkıntıyla karşılaşır mıyım?

415618

Son düzenleyen: Moderatör:
HDMI geriye dönük destek sunar. Kullanabilirsiniz.

Hiç bir sorun yaşamazsiniz sadece 2.0'ın özelliklerinden eksik kalirsiniz. O da şuan icin gerekli bir durum değil zaten ileriye dönük.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hiç bir sorun yaşamazsiniz sadece 2.0 in özelliklerinden eksik kalirsiniz. Oda şuan icin gerekli bir durum değil zaten ileriye dönük.
Aslında tam olarak öyle değil. 4K 60Hz görüntü almak için 2.0 şart. Özellikle 4K oyun konsolları için gerekli. Yani ileriye dönük demek çok doğru değil şimdi bile lazım olabiliyor.

Aslında tam olarak öyle değil. 4K 60Hz görüntü almak için 2.0 şart. Özellikle 4K oyun konsolları için gerekli. Yani ileriye dönük demek çok doğru değil şimdi bile lazım olabiliyor.
Tabiki öyle. Lakin ulkemizdeki ekonomik sikinti yuzunden genel olarak 4K sistem kullanimi az. şuan icin insanlara 1080p 60fps bilgileri vermemiz daha mantikli. 4K 60 fps icin. 4K 60fps İsleyebilecek guce sahip ekran kartli bir sistem ve 4K 60fps lik bir monitör lazim en dusuk 10 bin TL belkide 15 bin TL :)

HDMI kablosunun sürümü yok diye biliyorum. HDMI portlarının sürümü var. Elinde bulunan HDMI kablosunu sorunsuz kullanabilirsin.

Tabiki öyle. Lakin ulkemizdeki ekonomik sikinti yuzunden genel olarak 4K sistem kullanimi az. şuan icin insanlara 1080p 60fps bilgileri vermemiz daha mantikli. 4K 60 fps icin. 4K 60fps İsleyebilecek guce sahip ekran kartli bir sistem ve 4K 60fps lik bir monitör lazim en dusuk 10 bin TL belkide 15 bin TL :)
benim monitör 1080p 144hz 4k ya geçmem en az 5-6 yıl alır diye düşünüyorum :) Peki bu 144hz desteği verir mi HDMI 1.4?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı