HDMI girşi ile 144 Hz alınabilir mi?

Tomy

Hectopat
Arkadaşlar bugün AOC 32" 144 Hz 1ms monitör aldım, fakat bunu kasa ile değil laptop ile bağladım. Laptop da DP girişi olmadığı için HDMI 2.0 ile bağladım fakat görselde de gözüktüğü üzere en fazla 60 Hz gösteriyor. Acaba ben mi bilmiyorum yoksa DP kablosuyla bağlamadığım için mi 144 Hz alamıyorum. Eğer ki DP kablosu bağlamak zorundaysam Ürün Linki böyle bir ürün alsam işimi görür mü, 144 Hz alabilir miyim? Yani bir ucu HDMI girişi bir ucu DP girici olan bu ürünü alsam 144 Hz alabilir miyim?

MUI4Xk.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitörde başka HDMI slotu varsa ona bağlayın. Ben HDMI 2'den 144 Hz alıyorum, alınıyor yani. Bu arada sisteminize bağlı 144 Hz alınmıyor, bazı eski sistemlerde.

Arkadaşlar bugün AOC 32" 144 Hz 1ms monitör aldım, fakat bunu kasa ile değil laptop ile bağladım. Laptop da DP girişi olmadığı için HDMI 2.0 ile bağladım fakat görselde de gözüktüğü üzere en fazla 60 Hz gösteriyor. Acaba ben mi bilmiyorum yoksa DP kablosuyla bağlamadığım için mi 144 Hz alamıyorum. Eğer ki DP kablosu bağlamak zorundaysam Ürün Linki böyle bir ürün alsam işimi görür mü, 144 Hz alabilir miyim? Yani bir ucu HDMI girişi bir ucu DP girici olan bu ürünü alsam 144 Hz alabilir miyim?

Eki Görüntüle 532193
Hocam o değilde o ekran kartında 144 Hz i ne yapacaksın onu anlamadım?

Kendim HDMİ ile 144 alabiliyorum. Ama bu ekran kartına göre değişiyor, yeni aldığım ekran kartını servise göndermeden önce yaptığım testte 144 aldım eski ekran kartım 120 desteklediği için şu an 120 kullanıyorum. Eğer driver güncel değilse bir driver güncellemesi yapmanız gerekebilir ona rağmen göremiyorsanız sistem desteklemiyordur.

Laptop HDMI portun versiyon 1.3 üzerindeyse 1080p'de 144hz alabilirsin. Birde AOC'nin arkasında iki tane port var bu portlardan sadece bir tanesi 144hz veriyor.

Edit: AOC'nin arkasında 2 tane HDMI portu olması lazım DP dışında.

- Kullandığım laptop HDMI versiyonu 1.4 kullandığım laptop hakkında sistem bilgisi için tıklayın
- GFN üzerinden oyunları oynadığım için ve şahsi işlerimi halletmek için satın aldım bu monitörü
- AOC'nin arkasındaki 2 tane HDMI portunu da denedim fakat bir çözüm bulamadım.

Hala dahada çözüm bula bilmiş değilim ne yazık ki :(

Bir de Monitörü HDMI ile bağladığım için midir bilmiyorum, parlaklık ayarını yapamıyorum, monitörün kendisinden de yapamıyorum windows üzerinden de değiştiremiyorum :/

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı