HDMI ile 144Hz alınır mı?

hawkeyes

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Üniversite okuduğum için laptop ihtiyacım var, eve geldiğimde ise CS:GO oynamak için monitöre bağlamak istiyorum. 144Hz monitör alacağım fakat almayı düşündüğüm laptopta DP girişi bulunmuyor. Bazı HDMI kablolarının 144 Hz desteklediğini öğrendim fakat laptopta bulunan HDMI çıkışının önemi var mı bu konuda onu merak ediyorum, 144 Hz’yi kullanabilecek miyim?
Alacağım modelin linkini bırakıyorum;
Acer Nitro Intel Core i5 9300H 8GB 1TB + 128GB SSD GTX1650 Fiyatı
Eğer ki kullanabileceksem, bana IPS veya VA panel, 144Hz 1MS 24” bir monitör önerebilir misiniz, Bütçe olarak sınır koymayacağım fakat ne kadar uygun olursa iyi olur.

HDMI çeşitleri ve bu kablolar ile alabileceğin maksimum değerler aşağıdaki gibidir. Benim de kullandığım ve tavsiye edeceğim ürün Paugge 2 Metre Hdmi 2.1 ATC Sertifikalı 10K/8K/4K HDR Kablo. Eğer ürünün destekliyorsa tablodaki değerlere ulaşabilirsin.

Saygılarımla.

1.png
2.png
3.png

Üniversite okuduğum için laptop ihtiyacım var, eve geldiğimde ise CS:GO oynamak için monitöre bağlamak istiyorum. 144Hz monitör alacağım fakat almayı düşündüğüm laptopta DP girişi bulunmuyor. Bazı HDMI kablolarının 144 Hz desteklediğini öğrendim fakat laptopta bulunan HDMI çıkışının önemi var mı bu konuda onu merak ediyorum, 144 Hz’yi kullanabilecek miyim?
Alacağım modelin linkini bırakıyorum;
Acer Nitro Intel Core i5 9300H 8GB 1TB + 128GB SSD GTX1650 Fiyatı
Eğer ki kullanabileceksem, bana IPS veya VA panel, 144Hz 1MS 24” bir monitör önerebilir misiniz, Bütçe olarak sınır koymayacağım fakat ne kadar uygun olursa iyi olur.
Bilgisayarın teknik özelliklerine baktığımda HDMI portunun versiyon numarasını göremiyorum. Şayet dizüstü HDMI çıkışı versiyon 1.3 ve üzeriyse ve monitörünüzün de HDMI çıkışı 1.3 ve üzeriyse 1080p için 144 Hz alabilirsiniz. Acer desteği arayıp sorabilirsiniz dizüstünde ki HDMI versiyonunu.

Eğer çıkış versiyonu uygunsa monitör tavsiyelerim,

-ViewSonic XG2405
-ViewSonic VX2758-PC-MH

Bende HDMI ile satıcıya inatla 144 Hz alınamayacağını söylesem de yanıldığımı oyuna girdiğimde fark ettim. Kullandığım Monitör Samsung SR75 27inc olan model. Bu Monitör HDMI kablosu ile 144 Hz tazeleme hızı verebiliyor.

Bende HDMI ile satıcıya inatla 144 Hz alınamayacağını söylesem de yanıldığımı oyuna girdiğimde fark ettim. Kullandığım Monitör Samsung SR75 27inc olan model. Bu Monitör HDMI kablosu ile 144 Hz tazeleme hızı verebiliyor.
Linkte ki dizüstünü mü kullanıyorsunuz?

Linkte ki dizüstünü mü kullanıyorsunuz?
Hayır o Laptop'u kullanmıyorum. O Laptop'u kullanmama gerek yok arkadaş Hdmı ile 144hz alacak ise uyumlu monitörleri araştırması gerekiyor. Ayrıca tercih etmiş olduğu Laptop'un üzerinde bulunana grafik kartı güncel bir kart ve Hdmı ile ilgili sorun yaşayacağını düşünmüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı