HDMI ile 2K 144Hz alamıyorum

xClaush

Hectopat
Elimde bu monitör var.
Monitörle birlikte gelen HDMI kablosunu monitörün HDMI 2 yazan kısmına taktım ve 5700 XT ekran kartımın boş HDMI çıkışına da kabloyu bağladım. Test etmek için oyuna girdiğimde 1440P'de aldığım FPS en fazla 120 oluyor. Sebebi nedir? Buradaki tabloda HDMI 2.0'ın 144Hz desteklediği yazıyor.

Kullandığın kablonun sürümünü biliyoe musun veya emin misin 2.0 olduğundan ? Üstüne bir bak istersen belki yazıyordur.

Ekran kartı sürücüsünün ayarlarında veya oyun içinde FPS sabitlenmiş mi acaba onu da kontrol et derim.

Kullandığın kablonun sürümünü biliyoe musun veya emin misin 2.0 olduğundan ? Üstüne bir bak istersen belki yazıyordur.

Ekran kartı sürücüsünün ayarlarında veya oyun içinde FPS sabitlenmiş mi acaba onu da kontrol et derim.

AMD Yazılımında şöyle detaylar var işinize yarayacaksa:

1595416024024.png

Kablomun üzerinde premium high speed cable with ethernet yazıyor.

Ayrıca gelişmiş görüntü ayarlarında da maksimum 120 Hz yazıyor:
1595416217631.png

Monitörle gelen kablolar genelde v1.4 olur. HDMI ile 144 almaya çalışmak yerine kaliteli bi DisplayPort kablosu alıp hiç uğraşmasanız daha iyi olur. Hatta durun link vereyim size:

Kendi bilgisayarımda da aynı durumu yaşamıştım. 2K 120hz olarak 1 hafta idare ettim ve bu kabloyu aldım. Dediğiniz gibi FreeSync ile beraber 144hz kullanamazken kabloyu değiştirmemle beraber 144hz ve G-Sync bile açabildim. Her ihtimale karşı monitörünüzün OSB ayar menüsünden 144hz seçeneğinin ve Freesync seçeneğinin açık olduğundan emin olarak tekrar kontrol edin. Olmazsa tercihinize bağlı olarak HDMI 2.0 ya da DisplayPort kablo alırsınız.

Geri
Yukarı